خدمات رومینگ ایرانسل برای عقاب مسافر روس رایگان شد

خدمات رومینگ ایرانسل برای عقاب مسافر روس رایگان شد

ایرانسل هزینه‌ی رومینگ برای «مین»، عقاب تحقیقات روس‌ها را رایگان اعلام کرد. این عقاب به‌تازگی سری به ایران زده است. 

پس از انتشار خبری درباره‌ی مشکلات مالی پروژه‌ی تحقیقاتی دانشمندان روس که به موجب سفر سرزده‌ی عقابی با نام «مین» به ایران پدیدار شده بود، ایرانسل اعلام کرد هزینه‌ی رومینگ ارتباط این عقاب با دانشمندان را رایگان محاسبه می‌کند. 

ایرانسل پس از ارتباط با تیم رومینگ اپراتور روسی مگافون و مسئولات شبکه‌ی تحقیق و حفاظت از پرندگان شکاری روسیه، به‌منظور تحقق مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی، تعرفه‌ی رومینگ بین‌المللی برای این پروژه را رایگان حساب می‌کند. 

در این پروژه، دانشمندان مرکز RRRCN سیزده عقاب آسیایی را به ردیاب‌های مخابراتی با قابلیت ارسال پیامک مجهز کردند تا با بررسی مسیرهای اصلی مهاجرت آن‌ها، خطرهای تهدیدکننده را شناسایی کنند. اکثر عقاب‌ها تابستان امسال را در مکان‌های غیرشهری قزاقستان سپری کردند که پوشش تلفن‌همراه نداشت. محققان انتظار داشتند عقاب‌ها یکی از مسیرهای معمول را طی کنند تا بدون نیاز به استفاده از شبکه‌ی مخابراتی کشورهای مختلف، پیامک‌ها را دریافت کنند؛ اما یکی از عقاب‌ها با ورود به خاک ایران، برآوردهای مالی پروژه را دچار مشکل کرد. طی چندین ماه پرواز در ایران، تعداد زیادی پیامک از ردیاب این عقاب «مین» ارسال شد که هزینه‌ی این پیامک‌ها بسیار بیشتر از برآوردهای اولیه‌ی پروژه بود.

عقاب صحرای روسی

از هفته گذشته، محققان برای تأمین بودجه و جلوگیری از شکست پروژه، کمپینی بین‌المللی با عنوان «به موبایل عقاب پول بفرست» راه‌ انداخته‌اند که در رسانه‌های معتبر جهان بازتاب داشته و توجه علاقه‌مندان به طبیعت و پرندگان را به خود جلب کرده است.

پیرو هماهنگی‌ها و توافق‌ها با اپراتور مگافون روسیه که در این پروژه از سیم‌کارت‌هایش استفاده شده و RRRCN، علاوه‌بر «مین»، عقاب معروف این پروژه‌‌ی تحقیقاتی، هزینه‌ی رومینگ بین‌الملل سایر عقاب‌های این پروژه نیز در شبکه‌ی ایرانسل رایگان شده است.

ایرانسل با‌توجه‌به نقش روزافزون فناوری اطلاعات و ارتباطات در مطالعه و حفاظت از تنوع زیستی و جانوران در حال انقراض، ازطریق خدمات و محصولات و شبکه‌ی سراسری و با هدف تحقق مسئولیت‌های اجتماعی سازمانی خود درقبال محیط‌زیست، از چنین پروژه‌هایی حمایت می‌کند.

منبع ایرانسل

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید