وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد

وزارت اطلاعات از دستگیری عوامل قاچاق گوشی به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد

وزارت اطلاعات ایران دقایقی پیش با انتشار بیانیه‌ای از شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق گوشی‌های هوشمند به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد. 

وب‌سایت واجا متعلق به وزارت اطلاعات دقایقی پیش با انتشار خبری از شناسایی و دستگیری عوامل قاچاق گوشی‌های هوشمند به ارزش ۱۲۰۰ میلیارد ریال خبر داد. وزارت اطلاعات خبر داده است به‌موجب اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، عوامل اصلی قاچاق تلفن‌های همراه شناسایی و با دستور مقام‌های قضایی بازداشت شده‌اند. 

بنابر متن خبر وزارت اطلاعات، این افراد با دورزدن قوانین امور گمرکی و سوءاستفاده از اطلاعات هویتی مسافران و زائران عازم خارج از کشور، گوشی‌های قاچاق را به‌صورت مسافری رجیستر می‌کرده‌اند. 

متن خبر وزارت اطلاعات بدین‌شرح است:

شناسایی و برخورد با بیش از ۱۲۰۰ میلیارد ریال قاچاق گوشی تلفن همراه

در پی اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) با بهره‌گیری از توان سامانه‌های هوشمند، عوامل اصلی قاچاق تلفن‌همراه شناسایی و با دستور مقامات قضایی بازداشت شدند. ارزش کالای قاچاق شناسایی‌شده‌ی اولیه به کشور توسط این متخلفان، بیش از ۱٫۲۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است. 

متخلفان با دورزدن قوانین امور گمرکی و سوء‌استفاده از اطلاعات هویتی مسافران و زائران عازم خارج از کشور، اقدام به رجیسترکردن گوشی‌‌های قاچاق به‌صورت مسافری کرده بودند. 

شایان توجه است فرایند شناسایی و برخورد با قاچاقچیان تلفن‌همراه و سوءاستفاده‌‌کنندگان از تسهیلات مسافری به‌طور مستمر در حال انجام است و دیگر مظنونین به قاچاق تلفن‌همراه نیز شناسایی شده‌اند که پس از تکمیل پرونده، به مراجع  قضایی معرفی خواهند شد و برخوردهای لازم با ایشان صورت خواهد پذیرفت. 

توصیه می‌گردد تمامی مسافران و زائران عازم خارج از کشور درخصوص حفظ اطلاعات هویتی و مسافری خود اهتمام لازم را به خرج داده و از هرگونه واگذاری اطلاعات هویتی و ارتباطاتی خود با هدف فعال‌سازی گوشی‌های تلفن‌همراه قاچاق در شبکه‌ی قانونی کشور خودداری کنند؛ زیرا درنهایت گوشی قاچاق به‌نام ایشان در سامانه‌ی گمرک ثبت شده و احتمال تعقیب کیفری و عواقب قانونی ناشی از جرایم ارتکابی قاچاقچیان برای ایشان نیز وجود خواهد داشت و می‌‌باید در مراجع قضایی پاسخ‌گو باشند. 

دیدگاه شما درباره‌ی این موضوع چیست؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده