سامانه همتا و گمرک به‌زودی به یکدیگر متصل می‌شوند [به‌روزرسانی]

چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
مطالعه 2 دقیقه
طبق اطلاعیه‌ی جدید سامانه‌ی همتا مسافران به‌زودی می‌توانند پس از پرداخت عوارض و ثبت موفق شناسه‌ی IMEI دستگاه در گمرک، کد فعال‌سازی را ازطریق پیامک و به‌صورت آنی دریافت کنند.
تبلیغات

سامانه‌ی همتا با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد به‌زودی با اتصال سامانه‌های گمرک و همتا، مسافران پس از پرداخت عوارض و ثبت موفق شناسه‌ی IMEI بلافاصله کد فعال‌سازی را ازطریق پیامک دریافت می‌کنند.

این کد فعال‌سازی به مسافران اجازه می‌دهد که دستگاه را برای سیم‌کارت خود فعال کنند و دیگر نیازی نیست تا منتظر بمانند بعد از چند روز کد فعال‌سازی از سوی سامانه‌ی همتا برایشان پیامک شود.

پیش از این اطلاعات دستگاه‌های ثبت‌شده به‌صورت دوره‌ای و در قالب فایل از گمرک به همتا ارسال می‌شد و همتا بعد از بررسی اطلاعات کد فعال‌سازی را برای مسافران ارسال می‌کرد. اما با اتصال سامانه‌های گمرک و همتا این کار به‌صورت فوری انجام می‌شود. این امکان به‌زودی فعال خواهد شد و اطلاعات تکمیلی آن از سوی سامانه‌ی همتا منتشر خواهد شد.

 به‌روزرسانی: سامانه‌ی همتا با انتشار اطلاعیه‌ی جدیدی از اتصال سامانه‌ی ثبت دستگاه مسافری گمرک به سامانه‌ی همتا خبر داد. با اتصال این دو سامانه به محض پرداخت عوارض و ثبت موفق شناسه‌ی IMEI دستگاه در گمرک، کد فعال‌سازی به شماره‌ی همراه مسافر پیامک می‌شود.

پیش از این، اطلاعات از گمرک، به‌صورت دوره‌ای و در قالب فایل برای همتا ارسال می‌شد اما در حال حاضر با اتصال این دو سامانه، در صورت ثبت موفق شناسه‌ی IMEI در گمرک و پرداخت عوارض، کد فعال‌سازی به‌صورت آنی، برای شماره‌ی همراه مسافر پیامک شده و مسافر می‌تواند ازطریق درگاه‌های سامانه‌ی همتا، دستگاه را برای سیم‌کارت خود فعال‌سازی کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات