تدوین بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم توسط وزارت ارتباطات

تدوین بسته اجرایی عبور از شرایط تحریم توسط وزارت ارتباطات

بر اساس گزارش معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت ارتباطات برای عبور از شرایط تحریم، بسته اجرایی تهیه و تدوین کرد.

با توجه به خروج آمریکا از برجام و اعمال تحریم‌های یک‌جانبه و نوسانات نرخ ارز، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بسته اجرایی ویژه‌ای برای عبور از شرایط جدید را در دستور کار خود قرار داد.

سیروس موثقی، معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که در این بسته اجرایی چالش‌های پیش رو در پنج محور بررسی و برای هر محور راهکارهایی تهیه شده که پس از تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی عملیاتی می‌شود.

به گفته‌ی وی، ورود کالاهای واسطه برای توسعه و نگهداری شبکه، تامین زیرساخت‌های ارائه خدمات فضایی، ترکیب سهامداری اپراتورهای ارتباطی، جابجایی و انتقال ارز و افزایش قیمت تمام شده محصول و خدمات بخش ICT ناشی از آزادسازی ارز، پنج محوری هستند که در قالب این بسته اجرایی تهیه و تدوین شده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین اعلام کرد که تعدیل نرخ ارز در قراردادهای پیمانکاری، استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و بورس برای تغییر ترکیب سهامداری اپراتورهای مخابراتی غیردولتی بر اساس مصوبات و مجوزهای اخیر صادره از نهادهای بالادستی و حمایت همه جانبه از تولید کنندگان کالا و خدمات با کیفیت داخلی، از مهم‌ترین راهکارهای ارائه شده برای تصویب در ستاد اقتصاد مقاومتی است. 

این بسته اجرایی با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور، همکاری دستگاه‌های تابعه و بهره گیری از توان کارشناسی و نخبگان بخش خصوصی حوزه ICT‌، تدوین شده است.

منبع مهر
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده