اولین ماراتن برنامه نویسی آموزشی موبایل برگزار می‌شود

اولین ماراتن برنامه نویسی آموزشی موبایل برگزار می‌شود

مسابقات ماراتن برنامه نویسی هاکاراستان با تمرکز بر چالش‌های آموزشی کشور، از این هفته به صورت ۱۲ مرحله برگزار می‌شود. هر مرحله از این ماراتن برنامه نویسی در کمتر از ۳ روز برگزار خواهد شد. با زومیت همراه شوید.

شرکت انارستان با کمک معاونت علمی فناوری رئیس جمهوری، وزارت آموزش و پرورش و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اقدام به برگزاری اولین دوره از ماراتن برنامه نویسی به عنوان هاکارستان کرده است. این مسابقات قرار است در ۱۲ مرحله برگزار شود و در هر مرحله یک استان به عنوان میزبان انتخاب می‌شود.

هاکارستان به عنوان اولین ماراتون برنامه نویسی موبایلی در حوزه آموزش و پرورش است که به صورت گسترده در کشور برگزار می‌شود تا برای آشنایی جامعه با مباحث تعلیم و تربیت از ظرفیت‌ها و مهارت‌های برنامه نویسان کشور استفاده شود.

به گفته کندری مجری رویدادهای دوازده گانه انارستان، دوره اولین این رویداد از روز چهارشنبه ۷ بهمن آغاز شده و تا جمعه ۹ بهمن ادامه خواهد یافت. برای دوره اول که به میزبانی باشگاه پیام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار خواهد شد، ۲۱ تیم ۳ تا ۵ نفره از استان‌های تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان، اصفهان، سمنان و همدان به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. این ۲۱ تیم از میان ۲۸ تیم برنامه نویسی انتخاب شده‌اند.

کندری اعلام کرد برای انتخاب چالش‌هایی که قرار است برنامه نویسان برای آن راهکار ارائه دهند، روز شنبه جلسه‌ای با ۸ نفر از معلمان برتر استان تهران و البرز برگزار شد. در این جلسه چهار چالش، جذاب نبودن محتوای آموزشی، محتوای به روز نشده، عدم استعداد سنجی نوین و عدم توجه به مهارت‌های زندگی و هوش اجتماعی به عنوان چالش‌های مسابقه چهارشنبه تا جمعه انتخاب شدند.

برای برگزاری این مسابقات از برخی فعالان برنامه نویسی و موبایل از جمله، شاهین طبری رئیس هیئت مدیره چارگون، سعید رسول‌اف مدیرعامل ایده پرداز ژوبین، مجید عاوی زاده مدیرعامل مجید آنلاین، سید حمید رضازاده مدیرعامل سامانه همراه پیچک، میلاد احرام‌پوش بنیانگذار جشنواره موبایل ایران، نیما نور محمدی مؤسس پونیشا و محمد جعفر نعناکار حقوق دان حوزه تجارت الکترونیکی کمک گرفته شده است.

به تیم اول این دوره از مسابقات مبلغ ۲۰ میلیون تومان، تیم دوم ۱۰ میلیون تومان و تیم سوم ۵ میلیون تومان هدیه نقدی اهدا می‌شود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده