آسیاتک و مهربانه؛ همکاری برای جامعه‌ای بهتر

یک‌شنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۵
مطالعه 2 دقیقه
شرکت آسیاتک در جدیدترین فعالیت در حوزه‌ی مسئولیت‌های اجتماعی با مؤسسه‌ی نیکوکاری مهربانه همکاری می‌کند.

شرکت آسیاتک یکی از فعال‌ترین سازمان‌های بزرگ کشور در حوزه‌ی مسئولیت‌های اجتماعی است. همکاری با بزرگ‌ترین نهادهای اجتماعی بین‌المللی و ملی مانند محک، یونسکو، همکاری با خیریه‌های حامی توانیابان، تأمین لوازم‌التحریر دانش آموزان نیازمند، مشارکت بزرگ و گسترده در بحران‌های ملی از جمله واقعه‌ی زلزله‌ی کرمانشاه و... گوشه‌ای از فعالیت این شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اخیر بوده است. اکنون آسیاتک قصد دارد با توسعه‌ی فعالیت‌های خود در بحث مسئولیت‌های اجتماعی، همکاری گسترده و سراسری را با مؤسسه‌ی نیکوکاری مهربانه آغاز کند.

مهربانه پلتفرم تأمین جمعی مالی با مدل اهدا برای اهداف خیریه، اجتماعی، بشردوستانه و غیر انتفاعی است. در مقایسه با خیریه‌های سنتی، مهربانه حمایت‌های کاربران را برای پروژه‌های مشخص (با اهداف، هزینه و زمان‌بندی مشخص) جذب و شفافیت کاملی در اجرای فعالیت‌هایش اعمال می‌کند؛ به این صورت که حامیان پروژه‌ مشخص هستند و گزارش اجرای پروژه‌ها به‌طور منظم به اطلاع کاربران می‌رسد. برای انجام این فعالیت‌ها، مهربانه از بستر اینترنت و شبکه‌های اجتماعی بهره می‌برد.

این فعالیت که اساس آن بر بستر اینترنت صورت می‌گیرد، آغاز حرکتی بی‌نظیر و نو میان یک سازمان بزرگ با یک مؤسسه‌ی نیکوکاری در کشور خواهد بود. جذب حمایت‌های افراد جامعه جهت آغاز یا انجام یک فعالیت مشخص، با شفافیت کامل، از طریق زیرساخت‌های اینترنتی که به آن کرادفاندینگ (Crowdfunding) می‌گویند، اصلی‌ترین روش کار مؤسسه‌ی نیکوکاری مهربانه است.

کمک به توانیابان، حمایت از زنان بدون سرپرست، تأمین جهیزیه، حمایت از تحصیل دانش‌آموزان کم‌بضاعت، کمک به هزینه‌های درمانی اقشار آسیب‌پذیر و فعالیت و سرمایه‌گذاری در مناطق محروم از جمله اقداماتی است که تاکنون توسط مؤسسه‌ی نیکوکاری مهربانه صورت گرفته است.

آسیاتک امیدوار است با همکاری گسترده‌تر با نهادهای نیکوکاری، نقش مؤثرتری در داشتن جامعه‌ای بهتر ایفا کند.

مطالب مشابه

نظرات