سایت‌های کاریابی دارای مجوز رفع فیلتر می‌شوند

سایت‌های کاریابی دارای مجوز رفع فیلتر می‌شوند

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران درباره‌ی مسدود شدن سایت‌های کاریابی اعلام کرد که تا زمان اصلاح‌نامه وزارت‌ کار، این سامانه‌ها و وبگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات کاریابی برخط به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

سراییان، در خصوص خبر مسدودسازی برخی از وبگاه‌های ارائه‌دهندگان خدمات برخط کاریابی اعلام کرد که طی تماس با برخی از مسئولان آ‌ن‌ها مشخص شد که تعدادی از این وبگاه‌ها به رغم داشتن مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارائه خدمات کاریابی الکترونیکی، پیامی از سوی دادستانی کل کشور مبنی بر مسدودسازی دریافت کرده‌اند.

به گفته‌ی سراییان، پیرو این مسدودسازی، وی با دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق دادستانی کل کشور تماسی گرفت و مشخص شد که این اقدام ناشی از درخواست رسمی وزارت کار و امور اجتماعی برای انسداد ارائه‌دهندگان خدمات غیرمجاز کاریابی بود که در قانون برای این اقدام، جرم پیش‌بینی‌ شده است.

دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته از سوی وزارت ارتباطات برای رفع این مسدودسازی گفت:

با هماهنگی‌های صورت‎گرفته از سوی دبیرخانه شورای اجرایی فناوری اطلاعات با دبیرخانه کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه، مقرر شد تا زمان اصلاح‌نامه وزارت کار این سامانه‌ها و وبگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات کاریابی برخط به فعالیت خود ادامه دهند.

بر اساس گزارش سراییان، در همین راستا جلسه‌ای با منصوری، معاون وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی برگزار و مقرر شد طی نامه‌ای به دبیرخانه مذکور اعلام شود که برای ارائه‌دهندگان خدمت بدون مجوز مهلت سه‌ماهه برای اخذ مجوزهای لازم در نظر گرفته شود و در صورت عدم اخذ مجوز، برخورد و اقدامات قانونی صورت پذیرد و همچنین دارندگان مجوز رسمی کماکان مورد حمایت دولت برای ارائه خدمات قانونی باشند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران با تأکید بر حمایت‌های وزارت ارتباطات از کسب‌وکارهای آنلاین که در راستای قانون به ارائه خدمت می‌پردازند، گفت‌:

ما تلاش می‌کنیم تا فرصت توسعه کسب‌وکارهای برخط در تمامی بسترهای الکترونیکی و مجازی کشور را برای فعالان این عرصه فراهم کنیم و تمامی ظرفیت‌های لازم را برای اشتغال جوانان و رشد استارتاپ‌های حوزه فناوری اطلاعات فراهم کنیم.

منبع مهر

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید