مشکل ارتباطی زائران ایرانی به عراق در اربعین حل می‌شود

شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۷:۳۹
مطالعه 3 دقیقه
در پی حل مشکلات ارتباطی زائران ایرانی در ایام اربعین، هیاتی از مسئولان وزارتخانه ارتباطات و کمیته پیگیری و مدیریت ارتباطات اربعین، به کشور عراق سفر کردند.
تبلیغات

با توجه به سابقه سال گذشته ارتباطات زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی در عراق و مشکلاتی که برای برقراری مکالمات در این ایام به وجود آمد کمیته پیگیری و مدیریت ارتباطات اربعین از حدود ۲ ماه پیش در وزارت ارتباطات و با حضور معاونان وزیر و مسئولان اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات تشکیل شد.

براین اساس وزیر ارتباطات و مسئولان این کمیته، برای ایجاد تمهیدات مورد نیاز زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی و مذاکره با اپراتورهای عراقی، ماه گذشته به کشور عراق نیز سفر کردند.

امسال وزیر ارتباطات وعده‌های بسیاری برای برقراری ارتباطات بدون مشکل و ساماندهی ترافیک ارتباطات در این این ایام داده است و در راستای مدیریت وضعیت شبکه ارتباطی کشور، روز گذشته به همراه تیم فنی و مدیریتی متشکل از معاونان خود برای هماهنگی و ارزیابی شرایط ارتباطی، به مرز مهران سفر کرد.

پس از این بازدید، محمود واعظی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی کلوب نوشت:

با توجه به حجم زیاد زوار در مرز مهران روز جمعه سفری به استان ایلام و مرز مهران داشتیم تا مشکلات ارتباطی زوار اربعین را حل کنیم.

به گفته‌ی وی، تمامی ظرفیت‌های مخابراتی و زیرساخت‌های لازم برای برقراری ارتباط بین زائران مرزهای کشور و داخل کشور عراق را به کار گرفته شده، اما آنچه که به عنوان اختلالات در روزهای قبل، بعد از مرز مهران، گزارش شده بود مربوط به اپراتورهای کشور عراق بود، چرا که در داخل کشور هیچ مشکلی وجود ندارد.

بر اساس گزارش وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، برای حل مشکلات ارتباطی زائران امروز هیاتی از جمهوری اسلامی ایران با حضور نمایندگان اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل به کشور عراق سفر می کنند. در زمینه فراهم کردن ارتباطات با کیفیت برای زوار حتی به کشور عراق اعلام شده که در صورت نیاز به امکانات و تجهیزات برای اپراتورهای عراقی، آمادگی لازم برای همکاری با این کشور وجود دارد تا مشکلات حل شود.

بنابر اظهارات واعظی، در حال حاضر اجرای ۴۴۰ کیلومتر شبکه فیبرنوری در استان ایلام انجام گرفته و هر میزان درخواست پهنای باند در ایام اربعین حسینی را تامین خواهیم کرد.

گزارش‌ها حاکی است، در طول یک سال گذشته ۸۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه شبکه‌های زیرساختی حوزه ارتباطات استان ایلام هزینه شده و تا پایان امسال ۳۵۰ میلیارد ریال دیگر برای تقویت و توسعه شبکه‌های مخابراتی و اینترنتی استان سرمایه گذاری خواهد شد. طی یک سال اخیر ۶۲ روستای استان ایلام به شبکه اینترنت متصل شده و اتصال ۲۴۲ روستای دیگر در دستور کار است تا امکان اتصال تمام روستاهای استان را برای برگزاری انتخابات فراهم شود.

سال گذشته بیش از ۲ میلیون ایرانی همزمان با اربعین حسینی به کشور عراق سفر کردند و این زائران ۲۶ میلیون دقیقه مکالمه انجام دادند که امکان برقراری مکالمات از مرزهای کشور تا عراق، با مشکلات بسیاری همراه بود. چرا که میزان ترافیک ارتباطی بین دو کشور در شرایط عادی به طور میانگین روزانه ۱۵۰ هزار دقیقه است اما در ایام اربعین سال گذشته به ۲.۵ میلیون دقیقه در روز افزایش پیدا کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات