رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات: فیلترینگ جواب نمی‌دهد

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات: فیلترینگ جواب نمی‌دهد

بر اساس گزارش رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران، فیلترینگ در کشور جواب نمی‌دهد و فضایی جدید در حوزه خدمات اینترنتی در کشور بازگشایی می‌شود.

برات قنبری با بیان اینکه هیئت مدیره شرکت مخابرات هیچ وقت به دنبال بستن فضا نبوده‌ است، گفت:

در کشور ما فیلترینگ جواب نمی‌دهد. رویکرد ما نه انسدادی بلکه گسترش خدمات است. تجربه نشان داده است که در کشور ما اگر یک سرویسی مسدود شود، جایگزین‌های آن پیدا می‌شوند و فقط زحمت مردم زیاد می‌شود.

به گفته‌ی وی، در دولت قبلی نتوانستیم سرویس IPTV یا ویدئو یا قوانین کپی‌رایت را فعال کنیم. در دور جدید و با همکاری صداوسیما و سایر وزارتخانه‌ها فضای جدید خدمات اینترنتی گسترش می‌یابد؛ در این صورت شیوه‌ی رفتار مردم در فضای اینترنتی عوض می‌شود و پهنای باند نیز گسترش پیدا می‌کند.

قنبری در مورد حفاظت در فضای مجازی، گفت:

برای ما فرهنگ و امنیت مهم است. ما به‌عنوان ICT باید امنیت‌سازی و فرهنگ‌سازی کنیم. زمانی که در کشور بزرگی همچون چین کودکی را در عرض ۱۵ ساعت از طریق تکنولوژی‌های نوین پیدا می‌کنند، این یعنی ICT امنیت‌آفرین است.

بر اساس گزارش قنبری، در فضای واقعی بازار قیمت یک کالا با اجتناب هزینه‌های جانبی یا سرقفلی مغازه محاسبه می‌شود؛ اما در فضای مجازی این هزینه‌ها دیگر وجود ندارد. بعد مکان در معاملات اقتصادی با رشد این فضا در حال برچیده شدن است. امروز دورترین روستاها در کشور محدودیتی در برقراری رابطه اقتصادی با تهران ندارند.

منبع ایسنا

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید