توسعه‌دهنده‌ها اکنون می‌توانند تاگل مخصوص اپ‌هایشان را برای کنترل‌سنتر iOS 18 بسازند

سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۱۹
مطالعه 1 دقیقه
کنترل سنتر آیفون در iOS 18
کنترل سنتر جدید در iOS 18 از این پس میزبان تاگل‌های اپلیکیشن‌های متفرقه خواهد بود.
تبلیغات

یکی از ویژگی‌های جدید iOS 18 کنترل سنتر قابل شخصی‌سازی و بازطراحی‌شده با چندین صفحه است. افزون‌‌بر شخصی‌سازی‌هایی که خود اپل ارائه می‌دهد، توسعه‌دهندگان می‌توانند آیکون‌های میانبر (تاگل) خود را برای کنترل سنتر ایجاد کنند.

براساس بیانیه‌ی اپل، کنترل سنتر در iOS 18 با ظاهر کاملاً جدید و قابلیت‌های شخصی‌سازی بیشتری همراه شده است؛ کاربران می‌توانند بین چندین صفحه از گزینه‌های مختلف جابه‌جا شوند و حتی تاگل‌های مربوط به اپلیکیشن‌های جانبی را به کنترل سنتر اضافه کنند.

تاگل‌های قابل شخصی‌سازی در iOS 18

امکان اضافه یا حذف‌کردن تاگل‌های خاص در کنترل‌سنتر قبلاً هم وجود داشت؛ اما در iOS 18 کاربران می‌توانند تاگل‌ها را بهتر سازماندهی کنند و حتی اندازه‌ی آن‌ها را تغییر دهند. یک API جدید به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد برای اپلیکیشن‌های متفرقه، تاگل‌هایی در کنترل سنتر بسازند تا کاربران بدون نیاز به بازکردن اپلیکیشن، کار خود را سریع‌تر انجام دهند.

API جدید اپل در صفحه‌ی قفل نیز کاربرد دارد و می‌توان آیکون‌های پیش‌فرض چراغ‌قوه و دوربین را تغییر داد و شخصی‌سازی کرد. توسعه‌دهندگان برای ارائه‌ی تاگل در کنترل‌ سنتر باید اپلیکیشن خود را آپدیت کنند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات