گلکسی S10 به سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش مجهز خواهد شد

شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
شایعه‌ی استفاده‌ی سامسونگ از اسکنر اثر انگشت زیر صفحه‌نمایش در پرچمدار بعدی خود به واقعیت نزدیک تر می شود.
تبلیغات

یکی از خبرهای داغ حوزه‌ی گجت‌ها در چندروز گذشته، استفاده‌ی سامسونگ از اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک نسل سوم کوالکام روی پرچمدار جدید خود، گلکسی S10 و کنار گذاشتن اسکنر آیریس است. اکنون نیز تاییدیه‌ای بر این موضوع از جانب یک افشاکننده‌ی محبوب به نام Ice Universe منتشر شده است. همین‌طور حدس زده می‌شود که این اسکنر و فناوری موجود در صفحه‌ی نمایش تا نیمه اول سال ۲۰۱۹ منحصراً در اختیار سامسونگ قرار گرفته باشد.

 سنسور اولتراسونیک به‌کاررفته در S10 در مقایسه با اسکنرهای اثرانگشت نوری، بسیار سریع‌تر بوده و از ناحیه‌ی تشخیص وسیع‌تری برخوردار است؛ به‌نحوی که ۳۰% از صفحه‌ی نمایش را برای عملیات تشخیص و احراز هویت درگیر می‌کند.universeice@

طبق این خبر فاش‌شده، این اسکنر جدید که برای گوشی‌های گلکسی سری S10 تولید می‌شود، بسیار سریع‌تر از نمونه‌های نوری فعلی است اما مهم‌ترین نکته‌ی آن، درگیر شدن سطح وسیعی از صفحه‌ی نمایش گوشی برای این کار است.

مشکل اسکنرهای زیر صفحه‌ی نمایش فعلی این است که آن‌ها کوچک بوده و برای احراز هویت، اثر انگشت باید مشخصاً روی محدوده‌ی خاص و تعیین‌شده‌ای از صفحه‌نمایش قرار بگیرد و تقریباً برای به‌کارگیری و ترکیب آن‌ها با ماژول‌های سخت‌افزاری رایج، مشکل خاصی وجود ندارد. از سوی دیگر کوالکام مدلی را ارائه کرده است که عمل اسکن و انطباق را در ناحیه‌ای با گستره‌ی ۳۰% سطح صفحه‌ی نمایش گوشی به‌راحتی انجام می‌دهد؛ لذا دیگر نیازی به دقت و تمرکز برای یافتن محل سنسور نیست.

UD Sensor

این اولین بار نیست که درباره‌ی فناوری اسکنر اثر انگشت اولتراسونیک می‌شنویم. همین یک ماه پیش، یک منبع داخلی سامسونگ ادعا کرد که شرکت کره‌ای اصرار به استفاده از این فناوری به‌خاطر دقت بسیار بالا، به‌جای استفاده از راهکارهای نوری سابق دارد. سنسور اولتراسونیک موردبحث، تصویری سه‌بعدی از اثر انگشت با تمام خطوط و منافذش برمی‌دارد؛ بدون اینکه سایر منابع نور موجود در محیط بتوانند اختلالی در فرآیند تصویر‌برداری ایجاد کنند.

اگر این خبر صحت داشته باشد، نهایتاً Galaxy S10 موفق خواهد‌ شد نگرش ما را به رسته‌ی اسکنرهای اثر انگشت زیر صفحه‌ی نمایش تغییر داده و شاید همه بپذیرند که این فناوری اکنون بالغ شده و آماده‌ی ارائه به مصرف‌کننده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات