اپل مشکل میکروفن مکالمه آیفون 7 و 7 پلاس را تأیید کرد

شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس اسناد منتشر شده، اپل از مشکل میکروفن برخی دستگاه‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس آگاه بوده و دستور تعمیر تمامی آن‌ها را داده است.
تبلیغات

اپل امروز تأیید کرد که برخی از دستگاه‌های آیفون ۷ و ۷ پلاس که iOS 11.3 و نسخه‌های بالاتر را اجرا می‌کنند، مشکلی دارند که در حین مکالمه میکروفن را غیرفعال می‌کنند. معدود کاربرانی که دچار این مشکل هستند، دکمه‌ی فعال‌سازی بلندگوی آن‌ها هنگام برقراری تماس یا چت تصویری از طریق فیس‌تایم به حالت کم‌رنگ و غیرفعال درآمده است. براساس گزارش‌ها، تنها کاربران iOS نسخه‌های ۱۱.۳ و بالاتر با این مسئله مواجه شده‌اند.

برخی کاربران در ردیت و توییتر گزارش کرده‌اند که در چند ماه‌ اخیر چنین مشکلی داشته‌اند و اسناد افشا شده نشان می‌دهند که اپل از موضوع مطلع است. اسناد مذکور گزارش‌هایی بوده‌اند که توسط مراکز خدمات رسمی اپل به این شرکت ارسال شده‌اند.

اپل در پاسخ به این گزارش‌ها به کارمندان مراکز خدمات خود گفته است به عنوان راه‌حل احتمالی به مشتریان بگویند دستگاه‌های بلوتوث جفت شده با گوشی را حذف کنند. همچنین اپل به مراکز خدمات توصیه کرده است که در صورت حل نشدن مشکل، برنامه‌ی عیب‌یابی صدا را اجرا کنند. به گفته‌ی اپل در صورتی که این برنامه پیام‌هایی مبنی بر عدم پشتیبانی از دستگاه جانبی را نشان دهد، دستگاه نیازمند تعمیر است و تعمیرکار مجاز اپل می‌تواند تعمیرات را آغاز کند. به گزارش مک‌رومرز، در اسناد مذکور مشخص نشده است که مشکل نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری از کجا نشأت می‌گیرد.

آیفون 7 / iPhone 7

ظاهرا حتی اگر دستگاه اپلی که این مشکل را دارد فاقد گارانتی یا بیمه باشد، اپل در این مورد استثنا قائل شده اسن و مراکز خدمات آن موظف به تعمیر دستگاه هستند؛ اما در مورد این موضوع که تعمیر گوشی برای کاربر هزینه‌ای در بر خواهد داشت یا خیر، در اسناد مورد بحث چیزی ذکر نشده است‌.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات

تبلیغات