آیفون‌ های 2018 اپل به باتری L شکل تک سلولی مجهز می‌شوند

یک‌شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
بر اساس برخی گزارش‌ها، اپل درصدد تولید نسل بعدی آیفون با نمایشگری بزرگ‌تر از نسل فعلی است. حال به نظر می‌رسد آیفون‌های آتی اپل به باتری بزرگ‌تری نیز مجهز خواهند شد.
تبلیغات

گویا ال‌جی تنها به تولید پنل‌های اولد برای آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل بسنده نکرده و وظیفه‌ی تهیه‌ی باتری برای این گوشی‌ها را هم بر عهده گرفته است. به گزارش وب‌سایت کره‌ای The Investor، ال‌جی نوع جدیدی از باتری‌های L-شکل را برای آیفون‌های آتی اپل تولید خواهد کرد.

طبق گزارش این نشریه، وظیفه‌ی ساخت این باتری‌ها به LG Chem واگذار شده که یکی از زیرمجموعه‌های ال‌جی است. باتری‌های جدید ال‌جی به‌صورت L-شکل طراحی شده‌اند و ضمن تک سلولی بودن، در مقایسه با باتری آیفون ۱۰ دارای ظرفیت بالاتری نیز هستند. لازم به ذکر است که آیفون ۱۰ به باتری L-شکل دو سلولی و با ظرفیت ۲۷۱۶ میلی‌آمپر ساعت مجهز است؛ این عدد اندکی بیشتر از ظرفیت ۲۶۷۵ میلی‌آمپر ساعتی باتری مستطیل شکل تک سلولی آیفون ۸ پلاس است.

افزایش ظرفیت باتری در کنار استفاده از نسل آتی پردازنده‌ی سری A که مصرف کمتری خواهد داشت، به معنای نزدیک شدن مدت‌زمان شارژدهی باتری نسل بعدی آیفون ۵.۸ اینچی اپل به آیفون ۸ پلاس است. آیفون ۸ پلاس به‌خاطر مدت‌زمان شارژدهی مناسب خود شناخته شده‌ است؛ همچنین نباید فراموش کرد آیفون ۵.۸ اینچی بعدی اپل به نمایشگر اولد مجهز خواهد بود که در مقایسه با نمایشگر ال‌سی‌دی موجود در آیفون ۸ پلاس، انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

هرچند کمتر از ۳ ماه از عمر آیفون ۱۰ می‌گذرد؛ اما از هم‌اکنون افراد زیادی منتظر معرفی نسخه‌ی بعدی آیفون ۱۰ با نام احتمالی آیفون ۱۰ پلاس (iPhoneX Plus) هستند که ممکن است به نمایشگر ۶.۵ اینچی مجهز شود. در صورت عرضه‌ی آیفون با نمایشگر ۶.۵ اینچی، این گوشی از نظر اندازه‌ی نمایشگر فبلت ۶.۳ اینچی نوت ۸ سامسونگ را نیز پشت سر خواهد گذاشت.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات