چند آیفون 8 پلاس دیگر با مشکل باتری معیوب مواجه شدند

چند آیفون 8 پلاس دیگر با مشکل باتری معیوب مواجه شدند

ظاهرا مشکل باتری آیفون 8 پلاس در حال گسترش است و حالا چند نمونه‌ی دیگر از این مورد گزارش شده است.

اخیرا تعدادی از دارندگان گوشی هوشمند آیفون ۸ پلاس در رابطه با متورم شدن باتری این دستگاه گزارش‌هایی منتشر کرده‌اند که بر اساس آن‌ها باتری گوشی نامبرده بر اثر متورم شدن، باعث جدا شدن نمایشگر از بدنه شده است.

حال شخص دیگری به‌ نام آنتونی وو از شهر تورنتو کانادا در گفتگو با وب‌سایت مک‌رومرز اعلام کرده که پس از خرید آیفون ۸ پلاس و باز کردن جعبه‌ی این محصول با بیرون‌زدگی صفحه نمایش این محصول مواجه شده است؛ به همین دلیل وی گوشی خود را پس فرستاده است. این آسیب به احتمال زیاد به دلیل مشکل متورم شدن باتری داخل آیفون رخ داده است. در واقع با متورم شدن باتری و وارد آمدن فشار به بدنه‌ی دستگاه، نمایشگر این محصول از  بدنه آن جدا شده است. علاوه بر مورد فوق، تصویر دیگری شبیه به نمونه‌ی فوق توسط فروشگاه آی‌ریپیر منتشر شده است. این فروشگاه در زمینه‌ی تعمیر آیفون، آیپد و مک در یونان فعالیت می‌کند. در این مورد پس از اینکه مشتری گوشی آیفون ۸ پلاس را خریداری و آن را به شارژر اصلی این محصول متصل کرده است تا در طول شب شارژ اولیه‌ی دستگاه انجام شود؛ در صبح روز بعد با صحنه‌ای که در تصویر بالای مطلب مشاهده می‌کنید، مواجه شده است.

خاطرنشان می‌کنیم که خریدار آیفون ۸ پلاس در این مورد از شارژر رسمی اپل و کابل لایتنینگ موجود در جعبه‌ی این گوشی هوشمند برای شارژ این محصول استفاده کرده است. در حال حاضر حداقل پنج مورد با مشکل باتری در آیفون ۸ پلاس خود مواجه شده‌اند. این گزارش‌ها از نواحی مختلف جهان از جمله تایوان، ژاپن و هنگ‌کنگ منتشر شده‌اند.

مشکل باتری آيفون 8 پلاس

سخنگوی شرکت اپل پس از انتشار دو گزارش اول مبنی بر خرابی باتری آیفون ۸ پلاس اعلام کرد که این کمپانی در این رابطه تحقیق خواهد کرد تا در صورت لزوم مشکل را کشف و آن را رفع کند. اما کوپرتینونشین‌ها تاکنون به درخواست وب‌سایت مک‌رومرز مبنی بر اینکه تحقیقات در این زمینه در چه وضعیتی قرار دارد، پاسخی نداده است. با توجه به اینکه هم‌اکنون میلیون‌ها دستگاه آیفون در حال تولید شدن است، مسلما میلیون‌ها باتری لیتیوم‌-یونی نیز برای این گوشی‌ها باید تولید شود و به همین دلیل احتمال بروز مشکل در درصد کمی از این باتری‌ها چندان جای تعجب ندارد. با توجه به آنچه گفته شد، فعلا نمی‌توان با استناد به همین چند گزارش اعلام کرد که مشکل باتری آیفون ۸ پلاس یک مورد خیلی جدی و گسترده است، اما درهرصورت ما نیز پیگیر خبرهای مرتبط به این موضوع خواهیم بود تا مشخص شود دلیل بروز این مشکلات چه بوده است.

برای مقایسه باید اشاره کنیم مشکل باتری گلکسی نوت ۷ پیش از اعلام فراخوان جمع‌آوری این محصول توسط سامسونگ، توسط صدها نفر از خریداران این فبلت مطرح شده بود. علاوه بر این برخی از نمونه‌های گلکسی نوت ۷ آتش گرفت و به همین دلیل امنیت خریداران این محصول به خطر افتاد. همین امر سبب شد FAA از همراه داشتن گلکسی نوت ۷ در پروازها جلوگیری به عمل آورد.

سامسونگ سرانجام پس از ماه‌ها تحقیق در مورد مشکل گلکسی نوت ۷ به این نتیجه رسید که دلیل بروز مشکل یادشده، خطا در طراحی باتری‌های این محصول بوده است.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا مشکل باتری آیفون ۸ پلاس واقعا جدی است یا به همین چند مورد ختم خواهد شد؟

منبع macrumors

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید