آیفون 8 مجهز به نمایشگر 6 اینچی احتمالا در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد

آیفون 8 مجهز به نمایشگر 6 اینچی احتمالا در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد

گزارش جدیدی از کره‌ی جنوبی منتشر شده است که اعلام می‌کند آیفون لوکس اپل احتمالا در دو سایز مختلف معرفی خواهد شد.

منبع خبری این اطلاعات، وب‌سایت ETNews است که در قالب یک مقاله، جزئیاتی را در مورد کارخانه‌ی A3 سامسونگ که در زمینه‌ی تولید نمایشگر فعالیت دارد، ارائه کرده است. ظاهرا پنل‌های اولد مورد نیاز اپل به‌طور عمده در این کارخانه تولید خواهند شد و بر طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تولید با ظرفیت کامل در این کارخانه از اواخر ماه جاری آغاز خواهد شد. نکته‌ی جالب در مقاله‌ی مورد بحث این است که ظاهرا کارخانه‌ی A3 سامسونگ در حال تولید نمایشگرهایی به ابعاد ۵.۸ اینچ و ۶ اینچ برای کمپانی اپل است.

اگر سامسونگ دیسپلی خطوط تولید اختصاص یافته برای تولید نمایشگرهای مورد نیاز اپل را با ۱۰۰ درصد ظرفیت به کار بگیرد، قادر خواهد بود تا در هر سال تعداد ۱۲۴ میلیون پنل ۶ اینجی و ۱۳۰ میلیون پنل ۵.۸ اینچی تولید کند.

خبر مورد اشاره با بیشتر گزارش‌ها و شایعاتی که اخیرا در مورد آیفون‌های جدید اپل منتشر شده، تناقض دارد؛ زیرا در خبرهای قبلی بارها به این موضوع اشاره شده است که اپل در سال جاری دو آیفون معمولی به نام آیفون ۷ اس و آیفون ۷ پلاس و یک آیفون مخصوص به نام آیفون ۸ معرفی خواهد کرد که در این بین دو مدل آیفون ۷ اس و ۷ اس پلاس همچنان به نمایشگر ال‌سی‌دی مجهز بوده و نسبت به نسل کنونی آیفون به‌روزرسانی خواهند شد و آیفون ۸ نیز در کنار نمایشگر اولد به امکانات پیشرفته‌ی دیگر مجهز شده و از زبان طراحی جدیدی بهره خواهد برد. البته هیچ بخشی از این اطلاعات به طور مستقیم از جانب اپل یا سامسونگ دیسپلی منتشر نشده است؛ اما با توجه به اینکه مقاله‌ی ETNews به موضوع دیگری ارتباط دارد، اشاره به این نکته که آیفون ۸ در دو سایز تولید خواهد شد جالب به‌نظر می‌رسد.

ظاهرا استاندارهای مورد نیاز اپل برای پنل‌های اولد مورد بحث باعث شده است تا مشکلاتی برای این غول فناوری آمریکایی به وجود بیاید. در حال حاضر گفته می‌شود خطوط تولید پنل‌های اولد مورد نیاز اپل با ۶۰ درصد ظرفیت مشغول به‌ کار هستند؛ اما با این نرخ تولید، سامسونگ دیسپلی فقط می‌تواند ۷۵ میلیون پنل ۶ اینچی و ۷۹ میلیون پنل ۵.۸ اینچی تولید کند. 

گفته می‌شود میزان فروش آیفون‌های جدید اپل در ابتدای عرضه ۲۰۰ میلیون یا بیشتر خواهد بود. همچنین باید این حقیقت را در نظر داشت که شور و اشتقیاق کاربران و به‌خصوص طرفداران اپل برای آیفون ۸ بسیار زیاد است و حالا باید ببینیم تامین‌کنندگان موفق به ارائه‌ی به موقع میزان تقاضای مورد نیاز اپل خواهند بود یا خیر.

با توجه به شایعاتی که تا کنون در مورد آیفون ۸ منتشر شده، به نظر شما چه انتظاراتی می‌توان از این محصول داشت؟

آیفون ۱۱ / آیفون ۱۱ پرو

برای مطالعه‌ی تمام مطالب مرتبط با گوشی‌های جدید اپل شامل مشخصات فنی، قیمت، تصاویر و ویدیوی نگاه نزدیک، به صفحه‌‌های آیفون 11 پرو، آیفون 11 پرو مکس و آیفون 11 مراجعه کنید.

منبع phonearena
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده