طرح مفهومی گلکسی نوت 8 با دوربین دوگانه فاش شد

چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۰
مطالعه 3 دقیقه
تصویری منتشر شده است که طرح مفهومی گوشی‌ گلکسی نوت ۸ را نشان می‌دهد. بر اساس این تصویر، گوشی مذکور مجهز به دوربین دوگانه‌ی پشتی است.

به‌احتمال زیاد تا چهار ماه دیگر خبری از معرفی فبلت گلکسی نوت ۸ سامسونگ نخواهد بود و حتی شاید تا رونمایی از این محصول بیش از چهار ماه زمان باقی مانده باشد؛ با این حال از مدتی قبل در وب‌سایت‌های مختلف حوزه‌ی فناوری شاهد انتشار شایعات و خبرهای مرتبط با این گوشی هستیم و اخیرا هم تصویر رندر طرح مفهومی نوت ۸ در دسترس قرار گرفته است. اگر به این عکس نگاهی داشته باشید، می‌توانید یک دید کلی از ظاهر فبلت پرچم‌دار بعدی سامسونگ به دست بیاورید. در نظر داشته باشید که این عکس واقعی نیست و همان‌طور که اشاره کردیم، صرفا فقط یک طرح مفهومی است که بر اساس شایعات و خبرهایی که تاکنون در مورد گلکسی نوت ۸ منتشر شده و نیز در نظر گرفتن زبان طراحی گلکسی اس ۸، توسط یک طراح مستقل ایجاد شده است.

همان‌طور که می‌بینید، این گوشی هوشمند از یک صفحه‌نمایش خمیده بهره می‌برد که از این منظر دقیقا شبیه به گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس است. علاوه بر این، حاشیه‌های بالا و پایین نمایشگر این فبلت بسیار باریک و حتی نازک‌تر از حاشیه‌های بالا و پایین گلکسی اس ۸ در نظر گرفته شده و دقیقا شبیه به گلکسی اس ۸، به چهار کلید فیزیکی مجهز شده است. در لبه‌ی سمت راست این دستگاه دکمه‌ی پاور/قفل به چشم می‌خورد و در لبه‌ی سمت چپ آن شاهد دکمه‌های تنظیم حجم صدا و کلید اختصاصی دستیار صوتی بیکسبی هستیم. اگر نگاهی به پشت این گوشی بیندازیم، می‌توانیم دوربین دوگانه این دستگاه را مشاهده کنیم و در زیر این دوربین سنسور سنجش ضربان قلب و یک فلش ال‌ای‌دی تعبیه شده است. افزون بر این نام سامسونگ هم در بخش پشتی نوت ۸ حک شده است. بر اساس این طرح، بدنه‌ی پشتی نوت ۸ همانند بخش جلویی آن خمیده در نظر گرفته شده و به همین دلیل طراحی کلی این دستگاه متقارن به نظر می‌رسد. در تصویر مورد بحث قلم مخصوص فبلت‌های سری نوت یعنی اس‌پن هم قابل مشاهده است که نسبت به خود گوشی کمی ضخیم‌ است. در کل سایز این قلم استایلوس چندان مناسب به نظر نمی‌رسد؛ اما نباید فراموش کرد که تصویر یادشده فقط یک طرح اولیه است.

ماه گذشته نیز خبری در مورد گلکسی نوت ۸ منتشر شد که بر اساس آن گفته می‌شود کدنام این محصول Great است. افزون بر این طرح شماتیک دیگری از این محصول قبلا فاش شده و حال باید دید این جزئیات تا چه حد دقیق هستند. باید توجه داشته باشیم که معمولا شایعات و خبرهایی که خیلی زودتر از تاریخ معرفی گوشی‌های هوشمند منتشر می‌شوند، چندان دقیق نیستند؛ اما در عین حال نمی‌توان صحت این خبرها را به‌طور کامل رد کرد. انتظار می‌رود گوشی هوشمند گلکسی نوت ۸ در ماه آگوست یا سپتامبر معرفی شود. بر اساس سابقه‌ی سامسونگ همچنین می‌توان پیش‌بینی کرد که این فبلت در واقع مدل بازسازی‌شده‌ای از جدیدترین پرچم‌دار سری گلکسی اس این کمپانی خواهد بود که البته به همراه قلم کاربردی اس‌پن عرضه می‌شود.

نظر شما در این مورد چیست؟ 

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد