اپل آپدیت بتای 10.3.1 آی او اس را ۲۱ دی ماه عرضه می‌کند

شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
نسخه بتای آپدیت 10.3.1 قرار است با قابلیت جدید «حالت تئاتر» ارائه شود که با فعال شدن، زنگ اعلانات و هشدارها را غیرفعال و میزان روشنایی صفحه نمایش را کمتر می‌کند.
تبلیغات

به‌تازگی خبری منتشر شده است که طبق آن، کمپانی اپل قصد دارد ۲۱ دی اولین نسخه بتای آی‌اواس 10.3 را عرضه کند. ظاهرا قرار است همراه با این آپدیت قابلیت‌های  جدیدی به سیستم‌عامل انحصاری اپل اضافه شود که یکی از آن‌ها حالت تئاتر نام دارد.

این حالت دارای آیکونی به شکل پاپ کورن است و به کاربر اجازه می‌دهد در  سالن سینما یا تئاتر، تمام قابلیت‌هایی که باعث آزار دیگران می‌شوند (مانند صدا)، غیرفعال شوند. تماس‌های ورودی و پیامک‌ها نیز شامل قابلیت‌هایی خواهند بود که با فعال شدن حالت تئاتر به وضعیت غیرفعال تبدیل می‌‌شوند تا در سینما و محیط‌های مشابه باعث آزار دیگران نشوند.

علاوه بر موارد ذکرشده، میزان روشنایی صفحه نمایش کاهش‌ می‌یابد و زنگ اعلانات و هشدارها نیز غیرفعال می‌‌شوند. ظاهرا حالت تئاتر به‌صورت دستی قابل فعال کردن است؛ اما شواهد نشان می‌دهند اپل در سال ۲۰۱۲ پتنتی ثبت کرده است که در آن قابلیتی مشابه و مبتنی بر جی‌پی‌اس در نظر گرفته شده بود و با ورود به مناطق از پیش مشخص‌شده‌، آیفون کاربر به حالتی مشابه حالت تئاتر می‌رفت.

چندی پیش اپل نسخه 10.2 آی‌اواس را منتشر کرد که شامل اموجی‌های جدید و قابلیت‌های جالب دیگر می‌شد. حال به نظر می‌رسد که پس از گذشت تقریبا یک ماه، این کمپانی قصد دارد ۲۱ دی‌ماه نسخه‌ی بتای آپدیت جدید را عرضه کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات