آیا گلکسی اس 8 زودتر از موعد معرفی می شود؟

آیا گلکسی اس 8 زودتر از موعد معرفی می شود؟

یکی از گزینه‌های مطرح برای جبران ماجرای گلکسی نوت 7 این است که سامسونگ گلکسی اس 8 را زودتر از موعد معرفی کند.

هر دو گوشی گلکسی اس 6 و گلکسی اس 7 به ترتیب در MWC 2015 و MWC 2016 معرفی شدند و طبق این برنامه‌ریزی باید در کنگره‌ی جهانی موبایل سال جاری موسوم به MWC 2017 منتظر رونمایی از پرچمدار بعدی سامسونگ یا همان گلکسی اس 8 باشیم. اما از طرف دیگر می‌دانیم سال ۲۰۱۶ یک سال عادی برای سامسونگ نبوده و سرنوشت تلخ گلکسی نوت 7 شاید منجر به این شود که آینده‌ی متفاوتی برای این غول کره‌ای رقم بخورد. به همین دلیل گفته می‌شود سامسونگ برای جبران ذهنیت کاربران نسبت به گلکسی نوت 7 و حضور بیشتر و قوی‌تر در بازار قصد دارد گلکسی اس 8 را زودتر از موعد معرفی کند.

بی‌شک همه روی این موضوع اتفاق نظر دارند که حتی بدون در نظر گرفتن احتمال یا عدم احتمال معرفی گلکسی نوت 8 در سال ۲۰۱۷، گلکسی اس 8 محصولی استراتژیک برای سامسونگ به شمار می‌رود. عرضه‌ی گوشی‌های پیکسل گوگل باعث شده رقابت پرچمداران اندرویدی نفس گیر‌تر از گذشته شود. ضمن اینکه نباید فراموش کنیم که آیفون‌های اپل حضور قدرتمندی در بازار دارند و سال آینده نیز قرار است به مناسبت ۱۰ سالگی آیفون، شاهد مدل‌های انقلابی از این گوشی‌ها باشیم.

تا امروز گوشی‌های سری S سامسونگ بالاترین مشخصات فنی را در اختیار کاربران گذاشته‌اند و یک بار دیگر باید پرچمدار بعدی این غول کره‌ای، از پیشگامان صنعت گوشی‌های هوشمند باشد. اما آیا معرفی زودهنگام گلکسی اس 8 به معنای میانه‌روی در انتخاب مشخصات فنی است؟ با توجه به مشکلات پیش آمده برای گلکسی نوت 7، باور این موضوع که سامسونگ فرایند تست‌های سفت و سخت خود را رها کند تا مشکلات فنی دیگری گریبانگیر این کمپانی شود، خیلی دور از ذهن است.

یکی دیگر از نگرانی‌ها پیرامون معرفی زودهنگام گلکسی اس 8 این است که آیا واقعا اعتماد کاربران ناراضی به زودی نسبت به سامسونگ برمی‌گردد. هنوز سامسونگ نتوانسته علت اصلی مشکلات مربوط به باتری گلکسی نوت 7 را مشخص کند و با اینکه ممکن است خیلی از خریداران همچنان نسبت به این کمپانی وفادار باشند، ولی خیلی‌های دیگر تمایل دارند مطمئن شوند که مشکلات مشابهی برای دستگاه آتی آنها رخ نمی‌دهد و علاوه بر محصولی با استانداردهای بالا، گوشی آنها از مشخصات فنی بالایی برخوردار است.

در شایعه‌ی جدیدی که روی توییتر منتشر شده قرار است سامسونگ ۲۶ فوریه (۸ اسفند) از گلکسی اس 8 رونمایی کند که اندکی زودتر از آغاز کنگره‌ی جهانی موبایل است. البته هنوز این احتمال وجود دارد که سامسونگ به زمان اصلی معرفی این محصول کاری نداشته باشد و یا آن را به تعویق بیندازد.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید