جملات تاثیرگذار و به یادماندنی از محمدعلی کلی

جملات تاثیرگذار و به یادماندنی از محمدعلی کلی

محمدعلی کلی قهرمان سنگین‌وزن جهان در رشته بوکس، یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های ورزشی تاریخ بود. او در تاریخ سوم ژوئن سال جاری درگذشت. کلی علاوه بر موفقیت‌های زیادی که در رشته‌ی ورزشی خود داشت، به عنوان اسطوره‌ای انسانی نیز شناخته می‌شد و جملات و سخنان او برای بسیاری از مردم، جذاب و تاثیرگذار بودند. در ادامه با زومیت همراه باشید.

محمدعلی کلی، در تاریخ سوم ژوئن سال جاری میلادی پس از تحمل سال‌ها بیماری پارکینسون، درگذشت. او یکی از پرافتخارترین قهرمانان بوکس سنگین‌وزن جهان بود که قهرمانی جهان و المپیک را در کارنامه‌ی خود داشت. کلی به عنوان یک فعال اجتماعی نیز فعالیت‌های زیادی داشت و افراد زیادی در سرتاسر جهان از رفتارها و سخنان او الهام می‌گرفتند. تعدادی از جملات و نقل قول‌های ماندگار او را در ادامه می‌خوانیم:

۱. مانند یک پروانه پرواز کن و مانند یک زنبور نیش بزن

باید در زندگی روزمره و در تقابل با اطرافیان، انعطاف‌پذیر باشیم و در رفتار با کسانی که به آنها اهمیت می‌دهیم، مهربان باشیم. اما زمان‌های نیز در زندگی هستند که باید با جدیت با مسائل برخورد کرد و انعطاف و سازش در آن زمان‌ها بی‌معنی است.

۲. روزها را نشمارید، آن‌ها را به یاد ماندنی کنید

محمد علی کلی

برخی افراد منتظر آن هستند که زندگی مسیر را برای آن‌ها مشخص کند و تلاشی برای تغییر وضعیت نمی‌کنند. محمدعلی با این جمله به این حقیقت اشاره می‌کند که باید روزهای زندگی و لحظات آن را قدر بدانیم و برای بهتر شدن آنها تلاش کنیم. نباید منتظر باشیم تا شرایط و گذر زمان برای ما تصمیم گیری کند.

۳. غیر ممکن موقتی است، غیر ممکن وجود ندارد

اگر در تمامی مراحل زندگی، تلاش و پشتکار داشته باشیم، هیچ چیزی غیر ممکن نخواهد بود.

۴. اگر ذهن من می‌تواند چیزی را تصور کند و قلب من آن را باور دارد، پس حتما می‌توانم به آن دست پیدا کنم

اگر برای رسیدن به چیزی، باور داشته باشیم و برای آن تلاش کنیم، حتما به آن می‌رسیم. اولین مرحله برای رسیدن به خواسته‌ها، باور داشتن به آنها توسط خود فرد است.

۵. من بهترین هستم. این جمله را قبل از آن که به آن برسم گفته بودم

هدف خود را قبل از رسیدن به آن تصور کنید. سعی کنید تصویری ذهنی از هدف و موقعیت مطلوبتان داشته باشید و برای رسیدن به آن تلاش کنید.

۶. انسانی که تخیل ندارد، بال ندارد

یکی از لازمه‌های موفقیت، داشتن تخیل و تصویرسازی از موقعیت‌های مورد نظر است. اعتماد به نفس نیز در این راه بسیار مفید است. مشکل اساسی اکثر افراد این است که به قابلیت‌های خود اطمینان ندارند.

۷. این کوه‌ها نیستند که شما را خسته می کنند. بلکه سنگ‌ریزه‌هایی که در کفش شما هستند شما را از ادامه‌ی راه باز می‌دارند

همیشه موارد کوچک و جزئی که در حین کار فراموش می‌کنیم، مشکلات بزرگی را برای ما رقم می‌زنند. در برنامه‌ریزی‌ها باید به کوچک‌ترین مسائل نیز توجه کنیم.

۸. فقط زمانی ادعا کن که می‌توانی انجام دهی

ادعاهای بیهوده و توخالی و عدم تعهد برای انجام کارها، افراد را از موفقیت دور می‌سازند.

محمد علی کلی

۹. کسی که برای ریسک کردن شجاع نیست، هیچ‌گاه موفق نمی‌شود

محمدعلی این جمله را بارها تکرار کرده و به آن اعتقاد دارد. در جایی از کتاب او نیز به این نکته اشاره شده که شکست خوردن ترس ندارد و شکست واقعی زمانی است که اصلا تلاش نکینم.

۱۰. من دنیا را تکان دادم. من!

همین حس اعتماد به نفس و غرور صحیح است که موفقیت‌هایی مثال‌زدنی برای این اسطوره‌ی ورزشی به همراه داشته است.

منبع inc
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده