خمیر دندانی که در خواب دندان‌های شما را تعمیر می‌کند

خمیر دندانی که در خواب دندان‌های شما را تعمیر می‌کند

خمیر دندان BioMin محصولی است که به ادعای سازندگان آن می‌تواند دندان‌های شما را در طی مدتی که به خواب رفته‌اید تعمیر کرده و پوسیدگی‌ها را برطرف کند. برای آشنایی با این محصول جالب همراه زومیت باشید.

تا جایی که به یاد داریم اجزای خمیردندان‌های ما سالیان سال است که تغییرات زیادی به خود ندیده‌اند و تقریبا همه‌ی تولیدکنندگان از فرمولاسیون مشابهی برای تولید خمیر دندان بهره می‌برند. این بار خمیردندان جدیدی با نام BioMin معرفی شده است که به گفته‌ی سازندگان آن حضوری فعال طی خواب ما داشته و به گونه‌ای طراحی شده است که بتواند مواد معدنی از دست رفته در دندان‌های ما را بازسازی و جایگزین کند.

پوسیدگی و حساس شدن دندان‌ها پدیده‌ی بسیار شایعی به ویژه در کودکان و بزرگسالان به شمار می‌آید؛ به طوری که حدود ۴۲ درصد کودکان بین ۲ تا ۱۱ سال و حدود ۹۲ درصد بزرگسالان بین ۲۰ تا ۶۴ سال آن را تجربه می‌کنند . خمیر دندان جدید که حاصل پژوهشی در دانشگاه کویین ماری و کالج سلطنتی لندن است، با آزاد کردن تدریجی یون‌های کلسیم، فسفات و فلوراید، مانع پوسیدگی و خرابی دندان‌ها می‌شود. در حالی که خمیردندان‌های معمولی طی مدت چند ساعت اثر خود را از دست می‌دهند، این خمیر دندان می‌تواند از ۸ تا ۱۲ ساعت پس از مسواک زدن نیز اثر خود را حفظ کند و فلوراید موجود در آن می‌تواند با تشکیل لایه‌ای محافظ، از دندان‌های شما برابر اسیدهای موجود در محیط دندان محافظت کند.

کلسیم و فسفات موجود در این خمیر دندان نقش بسیار مهم‌تری را هم بازی می‌کنند؛ به گونه‌ای که در کنار بزاق دهان شما، با شکل دادن ماده‌ی جدیدی، به تقویت و بازسازی دندان‌های شما کمک خواهند کرد. همچنین حساس شدن دندان‌های شما هم به کمک این خمیردندان برطرف خواهد شد؛ به گونه‌ای که با پوشاندن حفرات احتمالی، از آسیب به عصب‌های دندان جلوگیری می‌شود. این ویژگی موجب می‌شود تا شما در حین خوردن نوشیدنی‌های گرم یا سرد دچار دندان درد نشوید!

پژوهشگران معتقدند که از فناوری به کار رفته در این خمیر دندان می‌توان در سایر محصولات بهداشت دهان و دندان نیز بهره برد. برای مثال می‌توان از همین فناوری در ساخت سفیدکننده‌های دندان یا ساخت محصولاتی ویژه برای ترمیم دندان‌ها بهره گرفت.

شرکت BioMin Technologies که این فناوری را توسعه داده است قصد دارد به زودی این خمیر دندان را به بازار آورده و به فروش برساند. اگر مشتاق شده‌اید تا این محصول را امتحان کنید باید تا انتهای سال میلادی جاری صبر داشته باشید تا این محصولات در دسترس مشتریان نهایی قرار بگیرد.

منبع gizmag
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده