هواوی باوجود تحریم‌های آمریکا، اس‌اس‌دی ۴ ترابایتی برای لپ‌تاپ‌ها رونمایی کرد

پنج‌شنبه ۷ تیر ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰
مطالعه 1 دقیقه
لوگو هواوی / Huawei در کنار ریچارد یو / Richard Yu مدیرعامل گروه مصرفی
هواوی تحت تحریم‌های شدید آمریکا از اولین SSD کلاس مصرف‌کننده‌ی خود برای لپ‌تاپ‌ها رونمایی کرد.
تبلیغات

هواوی به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین تولیدکنندگان سرور در چین، سال‌ها است که اس‌اس‌دی‌های کلاس دیتاسنتر را در اختیار مشتریان تجاری‌اش قرار می‌دهد؛ اما این شرکت تاکنون اس‌اس‌دی مخصوص مصرف‌کنندگان عادی تولید نکرده بود و کامپیوترهایش را با اس‌اس‌دی شرکت‌های دیگر می‌ساخت.

هواوی که تحت تحریم‌های آمریکا قرار دارد، اولین SSD کلاس مصرفی خود را با نام eKitStore Xtreme 200 رونمایی کرد.

بر اساس گزارش آی‌تی‌هوم، اس‌اس‌دی اختصاصی هواوی محصولی میان‌رده محسوب می‌شود، با استاندارد NVMe 2.0 سازگار است و در مدل‌های مختلف، ۵۱۲ گیگابایت تا چهار ترابایت فضای ذخیره‌سازی دارد. این اس‌ا‌س‌دی برای لپ‌تاپ‌ها طراحی شده است و از پخش‌کننده‌ی گرافن برای دفع گرما استفاده می‌کند.

به گفته‌ی هواوی، اس‌اس‌دی این شرکت سرعت خواندن متوالی ۷٬۴۰۰ مگابایت‌برثانیه و سرعت نوشتن متوالی ۶٬۷۰۰ مگابایت‌برثانیه دارد که مشابه برخی از بهترین SSD های PCIe Gen4 x4 بازار است.

هواوی می‌گوید سرعت خواندن تصادفی اس‌اس‌ای جدیدش به ۱٫۱ میلیون 4K IOPS و سرعت نوشتن تصادفی به یک میلیون 4K IOPS می‌رسد. این فضای ذخیره‌سازی در حالت عادی ۴٫۸ وات و در حالت آماده‌به‌کار ۲۰ میلی‌وات توان مصرف می‌کند.

در زمینه‌ی طول عمر، مدل چهار ترابایتی اس‌اس‌دی جدید هواوی TBW (مجموع بایت‌های نوشته‌شده‌) بسیار بالایی دارد و می‌تواند در طول پنج سال ۴٬۴۰۰ ترابایت داده را بنویسد.

هواوی نگفته است که اس‌اس‌دی eKitStore Xtreme 200 از چه کنترلری استفاده می‌کند و چه نوع حافظه‌ای دارد؛ اما با در نظر گرفتن توان مصرفی و سرعت انتقال، حدس می‌زنیم که با سیستمی مدرن طرف باشیم.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات