چطور نشانی پیش‌فرض خانه و محل کارمان را در نقشه گوگل ثبت کنیم؟

چطور نشانی پیش‌فرض خانه و محل کارمان را در نقشه گوگل ثبت کنیم؟

باز هم با ترفند گوگلی دیگری در خدمت شما زومیتی‌های عزیز هستیم. در این مطلب نحوه‌ی ثبت نشانی پیش‌فرض محل کار یا سکونت خود را در سرویس نقشه گوگل فرا خواهیم گرفت تا به کمک آن بتوانیم در اسرع وقت فاصله خود را از اماکن جدید بدست آورده یا در جهت‌یابی مسیر حرکت به کار ببندیم. پس اگر مرتباً از سرویس Google Map برای بدست آوردن مسیر حرکت و جهت یابی بهره می‌برید، با ما همراه باشید.

اگر به طور مداوم از سرویس جهت‌یابی مسیر حرکت (یا همان directions) سرویس Google Map برای یافتن بهترین راه برای رسیدن به آپارتمان دوستان، جلسات کاری یا مدرسه بچه‌ها استفاده می‌کنید، یا اینکه به دنبال فروشگاه خاصی در اطراف خود هستید و یا اینکه دلتان می‌خواهد در یک رستوران تازه غذا نوش‌جان کنید، یا اینکه می‌خواهید تر و فرض فاصله دقیق خود از این اماکن را بدانید؛ بهتر است برای تسریع کار نشانی کار یا محل سکونت خود را در آن ثبت کنید تا هر بار مجبور به تعیین دقیق آن نباشید. (البته همانطور که می دانید بسیاری از قابلیت های نقشه گوگل در کشور ما پشتیبانی نمی شود.)

خوشبختانه بر و بچه‌های شاغل در گوگل به فکر این مورد هم بوده‌اند! برای این کار مراحل زیر را پله پله اجرا کنید:

گام نخست: در مرورگر دلخواه خود (ترجیحاً گوگل کروم یا فایرفاکس) به سرویس Google Map بروید و به حساب کاربری‌تان وارد شوید:

gmaps2

گام دوم: بر روی دکمه My Places (اماکن من) که در بالا سمت چپ صفحه قراردارد کلیک بزنید.

gmaps3

حالا باید پیوندی را ملاحظه نمایید که نوشته Set home location (تعیین موقعیت منزل) و بعد از آن هم Set work location (تعیین محل کار) آمده است. از آنجایی که قبلاً ما موقعیت منزل خود را ثبت کرده‌ایم تنها عبارت Home (خانه) نمایش داده می‌شود.

gmaps4

گام سوم: بر روی لینک‌ها کلیک زده، نشانی خود را وارد کنید و در آخر بر روی دکمه Save (ذخیره‌سازی) بفشارید.

عجی مجی لاترجی (!) همه چیز درست شد؛ حالا از این به بعد هر وقت که بخواهید فاصله‌ی مکانی خاص را از منزل یا محل کار محاسبه کنید تنها کافی است عبارت home یا work را تایپ کنید، تا گوگل خودش به صورت خودکار کادر مربوطه پر کند. خلاص!

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید