لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر رونمایی شد

سه‌شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
مطالعه 4 دقیقه
لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر در نمایشگاه خودرو ژنو رونمایی شد و تابستان امسال با قیمت حدود ۵۷۴ هزار دلار در ایالات متحده عرضه می‌شود.

پیش‌تر شایعاتی درباره آمدن لامبورگینی اونتادور SVJ رودستر شنیده بودیم و اکنون این خودروی سوپراسپرت در نمایشگاه خودرو ژنو به نمایش در آمد. اونتادور سوپرولوچه یوتا رودستر از تمام ویژگی‌های آیرودینامیکی و قدرت پیشرانه تنفس طبیعی مدل کوپه بهره می‌برد.

استفانو دومینیکالی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره لامبورگینی گفت:

به‌طور معمول برداشتن سقف، حداقل تغییراتی در عملکرد ایجاد می‌کند که به عوامل مختلف ربط دارد و حداقل آن افزایش وزن خودرو است. لامبورگینی مشخصات دقیقی درباره این تغییرات نسبت به نسخه کوپه ارائه نمی‌دهد اما این فرایند ۵۰ کیلوگرم به وزن کلی سوپرولوچه یوتا اضافه می‌کند. هر چند ۰.۱ ثانیه به سرعت صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت اضافه می‌شود، اما هنوز هم زمان ۲.۹ ثانیه برای رودستر درخورتوجه به شمار می‌رود. سقف قابل جابجایی از جنس فیبر کربن است و در عرض چند ثانیه بازوبسته می‌شود. 

لامبورگینی به ویژگی‌های استثنایی هندلینگ SVJ اشاره نمی‌کند. اجزای آیرودینامیکی فعال اونتادور SVJ که شامل سیستم ALA 2.0 می‌شود، به‌طور کامل بر جریان هوا اثر می‌گذارند و جریان هوا را به بخش‌های مختلف خودرو هدایت می‌کنند تا موجب افزایش نیروی روبه‌پایین کلی و همچنین کمک به ترمز و نیروهای جانبی برای پیچیدن شوند. گفته می‌شود که سقف قابل جابجایی بر جریان هوا روی خودرو اثر نمی‌گذارد و راننده می‌تواند به خوبی از قدرت ۷۷۰ اسب بخاری پیشرانه خورجینی ۱۲ سیلندر بهره بگیرد. 

خودروساز ایتالیایی در نظر دارد ۸۰۰ دستگاه رودستر اونتادور SVJ تولید کند که فروش آن از تابستان امسال آغاز خواهد شد. قیمت SVJ رودستر در ایالات متحده از ۵۷۳ هزار و ۹۹۶ دلار آغاز می‌شود. 

مطالب مشابه

نظرات

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود

درخواست ناموفق بود