مراسم GTC و گرافیک بلک‌ول؛ انویدیا اواخر اسفند قدرتش را به رخ AMD می‌کشد

یک‌شنبه ۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۵
مطالعه 1 دقیقه
جن سون هوانگ / Jensen Huang مدیرعامل انویدیا با کت مشکی در حال سخنرانی در مراسم
انویدیا در بیانیه‌ای مطبوعاتی تاریخ برگزاری مراسم GTC 2024 را اعلام کرد. در آن مراسم، رونمایی معماری گرافیکی بلک‌ول را شاهد خواهیم بود.
تبلیغات

انویدیا هرسال رویداد GTC را برگزار می‌کند و در مراسم سال ۲۰۲۴، جن‌سون هوانگ، مدیرعامل این شرکت با کت چرمی معروفش در سخنرانی مطبوعاتی حاضر می‌شود. انویدیا در وب‌سایت خود رسماً زمان برگزاری این رویداد را اعلام کرد. به‌گفته‌ی این شرکت، رویداد GTC 2024 از ۲۸ اسفند سال ۱۴۰۲ تا ۲ فروردین سال ۱۴۰۳ در شهر سن‌خوزه‌ی آمریکا برگزار خواهد شد.

در رویداد پیش رو، غول آمریکایی بازار کارت گرافیک فناوری‌های گرافیکی جدیدش را رونمایی می‌کند. امسال، نگاه همه روی معماری گرافیکی بلک‌وِل انویدیا است. این معماری در گرافیک‌های پرقدرت کلاس دیتاسنتر و دسکتاپ استفاده می‌شود.

در رویداد GTC سال گذشته، انویدیا پردازنده‌ی گرافیکی L4 و H100 NVL را رونمایی کرد که در پردازش‌های هوش مصنوعی قدرت زیادی دارند. در‌کنار این دو پردازنده‌ی گرافیکی، انویدیا نرم‌افزار cuLitho و پلتفرم Isaac Sim و مجموعه‌ای از خدمات ابری را برای مدل‌های مولد هوش مصنوعی معرفی کرد.

ناگفته نماند که انتظار می‌رود انویدیا به‌روزرسانی میان‌نسلی برای معماری پردازنده‌های گرافیکی خود معرفی کند. قیمت کارت گرافیک انویدیا در نسل جدید برای گیمرها سرسام‌آور خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات