رکوردشکنی ادوبی در فصل اول ۲۰۱۸

رکوردشکنی ادوبی در فصل اول ۲۰۱۸

طبق اعلام ادوبی، درآمد حاصل از سرویس‌های آبونمانی این شرکت در فصل نخست سال مالی ۲۰۱۸، معادل ۱.۷۹ میلیارد دلار بوده است.

ادوبی با رکوردشکنی مجدد به‌ لحاظ درآمد سازمانی، عملکرد بسیار خوبی در فصل نخست سال مالی ۲۰۱۸ از خود به‌ جای گذاشت. غول نرم‌افزاری برای فصل مالی نخست، سودی ۵۸۳ میلیون دلاری را گزارش کرده است که معادل ۱.۱۷ دلار به‌ ازای هر سهم محسوب می‌شود. 

بر اساس گزارش ادوبی، سود غیر حسابرسی‌شده‌ی این شرکت در فصل گذشته از درآمدی ۲.۰۸ میلیارد دلاری، معادل ۱.۵۵ دلار به‌ ازای هر سهم به دست آمده است که افزایشی ۲۴ درصدی نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته‌ی میلادی نشان می‌دهد؛ درحالی‌که تحلیل‌گران وال‌استریت، درآمدی ۲.۰۵ میلیارد دلاری و سود غیر حسابرسی‌شده‌ی ۱.۴۴ دلار به‌ازای هر سهم برای ادوبی پیش‌بینی کرده بودند. 

ادوبی با گذار به سمت سرویس‌های آبونمانی، کماکان درآمدزایی موفقیت‌آمیزی تجربه می‌کند. طبق اعلام سازنده‌ی نرم‌افزار فتوشاپ، درآمد حاصل از سرویس‌های آبونمانی در فصل گذشته، معادل ۱.۷۹ میلیارد دلار بوده است که نسبت به بازه‌ی زمانی مشابه در سال گذشته‌ی میلادی، افزایشی ۳۰ درصدی نشان می‌دهد. درآمد ادوبی از فروش محصول، معادل ۱۷۱.۶ میلیون دلار و درآمد این شرکت از سرویس‌ و پشتیبانی برابر با ۱۱۳.۹۸ میلیون دلار بوده است.

در فصل نخست سال مالی ۲۰۱۸، مجموعه‌ی Creative Cloud درآمدی ۱.۲۳ میلیارد دلاری عاید ادوبی کرده است؛ درحالی‌که مجموعه‌ی Document Cloud معادل ۲۳۱ میلیون دلار، واحد Digital Media برابر با ۱.۴۶ میلیارد دلار و واحد Digital Experience درآمدی ۵۵۴ میلیون دلاری برای ادوبی به‌ همراه داشته‌اند.

برای فصل جاری، تحلیل‌گران درآمدی ۲.۱۴ میلیارد دلاری با سود ۱.۵۱ دلار به ازای هر سهم برای ادوبی پیش‌بینی می‌کنند و تخمین این شرکت از عملکرد خود در فصل جاری، درآمدی ۲.۱۵ میلیارد دلاری است. مارک گرت، مدیر ارشد مالی ادوبی می‌گوید:

پیشرو بودن ما در بازارهای بزرگی که ایجاد کرده‌ایم در کنار مدل عملکرد قدرتمند ادوبی، رکوردشکنی مجدد ما در فصل نخست [سال مالی ۲۰۱۸] را ممکن کرده است.

ادوبی پیش‌تر اعلام کرده بود که گرت در نظر دارد در سال ۲۰۱۸ و پس از تعیین جانشین وی، خود را بازنشست کند. مارک گرت از سال ۲۰۰۷ مدیریت مالی ادوبی را بر عهده دارد و نقشی کلیدی در گذار این شرکت به سمت سرویس ابری آبونمانی ایفا کرده است.

منبع zdnet
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده