آموزش HTML - بخش چهاردهم: نمایش کامل یک سایت در صفحه با المان iFrame

شنبه ۴ مهر ۱۳۹۴ - ۲۰:۲۴
مطالعه 2 دقیقه
یکی از تگ‌های جالب در اچ تی ام ال تگ آی فریم است. شما می‌توانید با کمک این تگ، یک صفحه کامل را با تمامی محتویات درون یک پنجره مشخص در صفحه خود نمایش دهید. از این تگ خصوصا در استفاده از سرویس‌هایی خارج از صفحه، همچون سرویس‌های اشتراک‌گذاری ویدئو استفاده می‌شود. در این شماره مجموعه آموزش‌های HTML به شما خواهیم گفت تا چگونه از این تگ استفاده کنید.
تبلیغات

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که این تگ برای سایت‌ها همراه می‌آورد آنجاست که می‌توانید برخی سرویس‌های موجود در سایت‌های دیگر را در سایت خود مورد استفاده قرار دهید. مثلا فرض کنید ما می‌خواهیم سرویس چت آنلاین یک سایت دیگر را در بخشی از سایت خود وارد کنیم. به این کار اصطلاحا embed کردن می‌گویند. برای این کار تنها کافی است لینک صفحه سرویس مدنظر را در آی فریم وارد کنیم. 

قانون کلی برای نوشتن ای فریم بدین گونه است.

در اول این تگ, یک اتریبیوت به‌نام Src وجود دارد. در داخل این اتریبیوت ما لینک صفحه‌ای که قصد نمایش یا embed کردن آن را داریم, وارد می‌کنیم. 

بعد از آن دیگر نیازی به هیچ کاری نیست و تگ را می‌بندیم. بدین ترتیب صفحه یا سرویس مدنظر شما در صفحه جدید به نمایش در خواهد آمد. 

بهتر است برای کنترل بهتر روی این المان, از اتریبیوت استایل برای آن استفاده کنید و طول و عرض آن را به دلخواه تعیین کنید. برای این کار بعد از اتریبیوت src, از اتریبیوت style استفاده می‌کنیم. 

 src="آدرس سایت مقصد"  style="">

حالا در اتریبیوت استایل, طول وعرض مدنظر را وارد می‌‎کنیم.برای مثال ما طول و عرض ۱۰۰ پیکسل را برای صفحه‌ی مورد نظرمان برگزیده‌ایم.

iframe  src="آدرس سایت مقصد"  style=" width: 100px;  height: 100px;">

امیدواریم که این بار هم این آموزش، موفق به جلب رضایتتان شده باشد. تجربیات، پیشنهاد‌ها و نظرات شما بدون شک در ادامه‌ی این مقالات آموزشی تأثیر بسزایی خواهد داشت. پس لطفا با ما در ارتباط باشید.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات