احتمال دخالت شورای رقابت در قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی

شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
در پی افزایش نجومی قیمت خودروهای وارداتی بازار طی هفته‌های اخیر، شورای رقابت از ورود احتمالی به بحث قیمت‌گذاری این خودروها خبر داد.
تبلیغات

رضا شیوا، رئیس شورای رقابت با بیان این مطلب که در صورت اثبات ایجاد شرایط انحصاری در بازار خودروهای وارداتی، شورای رقابت به این بازار ورود پیدا خواهد کرد؛ اظهار داشت:

شیوا با اعلام اینکه مسئول بررسی و رسیدگی به شرایط بازار خودروهای خارجی وزارت صنعت است و نه شورای رقابت، نسبت به افزایش‌های بی‌رویه قیمت خودروهای خارجی در بازار واکنش نشان داد و اعلام کرد:

رئیس شورای رقابت در پایان از افزایش روزافزون شاکیان شرکت‌های واردکننده‌ی خودرو گفت و خاطرنشان کرد:

کارشناسان و فعالان بازار خودرو معتقد هستند بسته بودن سامانه ثبت سفارش خودرو از تیرماه سال جاری با هدف تغییر در قوانین واردات خودرو و همچنین رو به پایان بودن آخرین ثبت‌سفارش‌های انجام‌شده در دی‌ماه، مهم‌ترین علت نابسامانی‌ها و افزایش‌ نجومی در قیمت خودروهای خارجی طی هفته‌های گذشته است. همگان منتظر هستند تا ببینند بالاخره وزارت صنعت، معدن و تجارت چه زمانی این سامانه را مجددا راه‌اندازی ‌می‌کند. از طرف دیگر شنیده‌ها حاکی از افزایش حداقل دوبرابری تعرفه‌ی واردات خودرو در قانون جدید واردات  هستندکه اخیرا از سوی وزارت صنعت جهت تصویب و ابلاغ به دولت ارسال شده است. در صورتی که این امر صحت داشته باشد و هیئت دولت نیز آن را تصویب کند، باید انتظار جهش‌ قیمتی به‌مراتب بیشتری در خودروهای خارجی بازار باشیم.

نظر شما درباره اتفاقات و افزایش قیمت خودروهای وارداتی طی ماه‌های گذشته چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات