تسلا خودروهای ارازن‌تر تولید می‌کند

تسلا خودروهای ارازن‌تر تولید می‌کند

مدت زیادی از عرضه‌ی رسمی مدل ایکس توسط تسلا نمی گذرد با این حال ایلان ماسک با انتشار توییت‌هایی که لحظاتی بعد پاک شدند، وعده‌ی عرضه‌ی مدل ارزان‌تری از مدل ایکس را با نام Model Y داده است.

کمپانی تسلا خودروی مدل ایکس را هفته‌ی گذشته بصورت رسمی معرفی و روانه‌ی بازار کرد. حال ایلان ماسک، موسس و مدیرعامل این کمپانی بخشی از برنامه‌های آینده‌ی تسلا را با انتشار توییت‌هایی اعلام کرد که البته لحظاتی پس از انتشار شاهد پاک شدن آن‌ها بودیم.

ماسک خود اطلاعاتی را در مورد مدل وای که نسخه‌ی ارزان‌تری از مدل ایکس خواهد بود، ارائه کرد. ضمنا وی در پاسخ به سوالی که از سوی کاربران در مورد مدل ۳ سوال شده بود، اطلاعاتی را ارائه کرد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط ایلان ماسک، این خودروی سدان در سال ۲۰۱۷ و هنگام عرضه تقریبا قیمتی ۳۵٫۰۰۰ دلاری خواهد داشت. همچنین براساس اطلاعات ارائه شده توسط ماسک، فناوری خودروهای فالکون مورد استفاده در مدل ایکس، امکان دارد تا روی سایر خودروهای عرضه نشده  این کمپانی مورد استفاده قرار گیرد که از جمله می‌توان به مدل وای و مدل ۳ اشاره کرد.

انتظار می‌رود مدل وای نیز از نظر قیمت بسیار نزدیک به مدل ۳ باشد، اما تغییراتی بنیادی نیز بین این دو خودرو وجود خواهد داشت. البته پاک شدن این توییت‌ها نشان از این دارد که شاید هنوز این تصمیم بصورت نهایی نبوده و احتمال تغییرات وجود دارد.

TeslaInt

با توجه به سیاست‌های اخیر تسلا و سخنان ایلان ماسک، به نظر می‌رسد تسلا بیش از پیش در پی عرضه‌ی نمونه‌هایی ارزان‌تر به بازار است. البته در حال حاضر، قیمت محصولات این کمپانی که شامل مدل اس و مدل ایکس است، بسیار بالا است. مدل S تسلا ۷۵٫۰۰۰ دلار به فروش می‌رسد، حال آنکه انتظار می‌رود مدل ایکس با قیمتی نزدیک به ۸۰٫۰۰۰ دلار روانه‌ی بازار شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده