تأثیر چشمگیر وضعیت صندوق عقب بر مصرف سوخت

دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که بار اضافه و نامرتب بودن صندوق عقب خودرو، در افزایش مصرف سوخت تأثیر بسزایی دارد.
تبلیغات

بر اساس مطالعات جدید انجام‌شده، در بریتانیا از هر پنج راننده، دو نفر آن‌ها به صندوق عقب خودرو اهمیت نمی‌دهند و معمولا صندوق عقب خودروی آن‌ها نامرتب است. در این پژوهش که با شرکت و نظرسنجی از دو هزار نفر انجام شد، ۲۷ درصد افراد گزارش دادند به قدری صندوق عقب خودروی آن‌ها نامرتب است که دوستان و اعضای خانواده در این مورد به آن‌ها تذکر می‌دهند. ۱۲.۵ درصد افراد این پژوهش، اصلا صندوق عقب خودرو را مرتب نمی‌کنند.

بر اساس مطالعات مؤسسه‌ی بیمه و مشاوره‌ی RAC بریتانیا، وزن اضافه‌ی صندوق عقب بر مصرف سوخت تأثیر می‌گذارد؛ در واقع به ازای هر ۵۰ کیلوگرم، دو درصد مصرف سوخت افزایش می‌یابد. کارشناسان مؤسسه‌های تحقیقاتی Velcro و 3GEM بریتانیا دریافتند که راننده‌های شهر ساندرلند واقع در شمال شرقی انگلستان، با ۶۷ درصد نامرتب بودن صندوق عقب، بی‌ملاحظه‌ترین رانندگان بریتانیا در مورد وضعیت صندوق عقب خودروی خود هستند. اهالی شهر تیساید با آمار ۵۵ درصدی نامرتب بودن صندوق عقب خودرو، در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند.

در مقابل رانندگان شهر وارینگتون با آمار ۱۶ درصدی، باملاحظه‌ترین رانندگان بریتانیا در مورد وضعیت صندوق عقب خودروی خود هستند.

کریسی هالتون، یکی از اعضای تیم وب‌سایت سبک زندگی OrganiseMyHouse.com، می‌گوید:

وی با اشاره به تفاوت‌های فردی و استفاده‌ی مناسب از فضای صندوق عقب می‌گوید:

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات