جزئیات فنی و قیمت سانتافه Sport در بازار جهانی

شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۰
مطالعه 3 دقیقه
شاسی‌بلند موفق هیوندای، برای مدل ۲۰۱۸ با فیس‌لیفت جزئی مواجه خواهد بود. نسخه‌ی Sport، هم به عنوان یک مدل با آپشن‌های بیشتر، جذابیت‌های جدیدی به همراه خواهد داشت.
تبلیغات

مدل ۲۰۱۸ از هیوندای سانتافه، تا چند ماه دیگر تحویل فروشندگان خودرو در بازار جهانی خواهد شد. با توجه به آپشن‌های نسبتا کم، در نسخه‌ی استاندارد، مدل اسپرت با امکانات بیشتر، از اهمیت ویژه‌ای برای علاقه‌مندان این خودرو، برخوردار است.

آپشن‌های استاندارد سانتافه اسپرت، شامل دوربین پارک عقب، سیستم روشن و خاموش خودکار چراغ‌های جلو و عقب، نوار LED درچراغ‌های جلو و سیستم استارت دکمه‌ای همراه با هشدار فراموشی سوئیچ می‌شود. وجه تمایز مدل‌های جدید سانتافه با رقبا در این کلاس قیمت، امکان نصب فناوری بلولینک است. این سیستم به راننده اجازه می‌دهد که از طریق تلفن همراه، به بعضی امکانات خودرو دسترسی داشته باشد.

hyundai santafe 2017

استفاده از سیستم بلولینک، در صورت سفارش روی سانتافه اسپرت ۲۰۱۸، تا سه سال رایگان خواهد بود؛ درحالیکه این آپشن برای اکثر مدل‌های جدید سانتافه تنها به مدت یک سال آزاد است. پرکاربردترین توانایی بلولینک، امکان خاموش و روشن کردن خودرو از طریق تلفن همراه است که با کنترل سیستم تهویه‌ی مطبوع و روشن کردن بخاری یا کولر، قبل از ورود به خودرو و رانندگی را ممکن می‌کند. این نرم‌افزار، بعضی ایرادات فنی و نیاز به مکانیک را به راننده اطلاع خواهد داد.

فناوری بلولینک می‌تواند علاوه بر تلفن همراه، از طریق سخت‌افزار  آمازون الکسا و ساعت هوشمند هم کنترل شود. این سیستم، بسیاری از تجهیزات خودرو، مثل قفل درها، چراغ‌ها و موجودی باک بنزین را به اطلاع راننده می‌رساند. دیگر توانایی بلولینک، دسترسی کاربر به سیستم ناوبری ماهواره‌ای خودرو است. با استفاده از این توانایی، راننده می‌تواند بدون حضور در کابین، از طریق تلفن همراه به نقشه‌ها و مسیریاب خودرو متصل شود، مقصد را مشخص کند و بدون اتلاف وقت به هنگام حضور در خودرو، با سیستم ناوبری تعامل داشته باشد. بلولینک، چند آپشن افزایش ایمنی دارد که شامل تماس خودکار با پلیس یا هر فرد مشخص شده‌ی دیگر به هنگام تصادف شدید و ارسال اطلاعات مکانی خودرو به مراکز اورژانس می‌شود.

santafe hyundai 2017

مدل تک دیفرانسیل سانتافه Sport، حدود ۲۶ هزار دلار قیمت دارد و با سیستم دو دیفرانسیل، به قیمت ۲۷.۵ هزار دلار فروخته می‌شود. خریداران این مدل، با پرداخت مبلغ ۱۹۰۰ دلار، از آپشن‌های شیشه‌های برقی با امکان بالا رفتن خودکار پس از خروج سوئیچ اصلی، گرم‌کن داخلی در آینه‌های‌ بغل‌ همراه با چراغ راهنما روی آن‌ها استفاده کنند. هیوندای قرار است در تابستان امسال، نسخه‌ای از سانتافه را معرفی کند که مشابه نمونه‌ی فعلی است، اما طول بیشتری دارد و کابین بزرگ‌تری به همراه خواهد داشت.

hyundai santafe
تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات