نیسان قشقایی با قلم های پرینت سه بعدی بازسازی شد

پنج‌شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
نیسان بزرگ‌ترین تندیس ساخته شده با قلم‌های پرینت سه بعدی در جهان را ساخت. مدل‌سازی نسخه‌ی سیاه قشقایی به‌منظور تجلیل از ورود این خودرو به بازارها با ۱۳.۸ کیلومتر رشته‌ی پلاستیکی ساخته شد. در ادامه با نحوه‌ی ساخت آن همراه زومیت باشید.
تبلیغات

نسخه‌ی سیاه، آخرین بازنگری در ظاهر خودروی شاسی بلند نیسان قشقایی است که اولین تولید آن به ۱۰ سال پیش باز می‌گردد. این مدل ساخته شده با قلم‌های پرینت سه بعدی در مقیاسی واقعی، دارای طول ۴.۴ متر و ارتفاع ۱.۶ متر است.

طراحان مسلط به قلم‌های پرینت سه بعدی با استفاده از قلم‌های پرینت سه بعدی 3Doodler این مدل را خلق کرده‌اند. این قلم‌ها دارای نازلی به قطر ۰.۷ میلی‌متر هستند و مواد پلاستیکی را تا دمای ۲۳۰ درجه‌ی سانتیگراد گرم می‌کنند تا بتوان آن‌ها را به‌صورت مذاب درآورده و برای شکل‌دهی آماده ساخت. مواد پلاستیکی مورد استفاده به‌حدی قابل انعطاف هستند که بتوانند خم شوند و آنقدر استحکام دارند که حالت خود را از دست ندهند و به‌محض آن‌که سرد می‌شوند دیگر تغییرشکل نمی‌دهند.

این تیم طراح به رهبری Grace Du Prez در مدت زمان سه هفته بیش از ۸۰۰ ساعت زمان صرف ایجاد این مدل کرده‌اند. او می‌گوید: «من چند سالی است که با قلم‌های پرینت سه بعدی 3Doodler کار می‌کنم ولی تا به‌حال کار عظیمی مانند این مدل را انجام نداده بودم.» این نشان می‌دهد که تکنولوژی پرینت سه‌بعدی تا کجا پیش رفته و چگونه می‌تواند توسط افراد به‌کار گرفته شود.

نسخه‌ی سیاه، ورژنی محدود از قشقایی بود که تنها ۳.۳۶۰ دستگاه از آن در سراسر اروپا به فروش رسید. از ویژگی‌های منحصر به‌ فرد آن می‌توان به چرخ‌های آلیاژی ۱۹ اینچی مشکی، پادری‌هایی که نسخه‌ی سیاه روی آن‌ها حک شده و نوارهای نقره‌ای در جلو و عقب خودرو اشاره کرد.

در ویدیو زیر می‌توانید نحوه‌ی ساخت پرینت سه بعدی نیسان قشقایی نسخه‌ی سیاه را مشاهده نمایید.

دانلود

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات