صنایع سنگین فوجی به سوبارو کورپوریشن تغییر نام داد

شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۰۰:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
صنایع سنگین فوجی Fuji که مالک شرکت سوبارو نیز هست، برای تاکید بر فعالیتش در صنعت خودرو نام خود را به سوبارو کورپوریشن (Subaru Corporation) تغییر داد. برای اطلاع از جزئیات این خبر با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

صنایع سنگین فوجی یکی از بزرگ‌ترین و قدرتمندترین شرکت‌های ژاپنی است و در کنار ساخت خودرو در زمینه‌ی تولید هواپیما، هلیکوپتر و خودروهای تجاری نیز فعالیت دارد. پیشینه‌ی این شرکت به قبل از جنگ جهانی دوم بر می‌گردد؛ این شرکت نخست ناکاجیما نام داشت و در سال ۱۹۱۷ به عنوان مرکز تحقیقات صنایع هوایی تاسیس شد. در طی جنگ جهانی دوم ناکاجیما به پشتیبانی از هواپیماهای دولت ژاپن می‌پرداخت. پس از اتمام جنگ این شرکت تعطیل شد و سرانجام در اوایل دهه‌ی ۱۹۵۰ با نام صنایع سنگین فوجی آغاز به کار کرد.

پس از مدتی فعالیت در زمینه‌ی تولید اسکوتر، فوجی تصمیم به ساخت خودرو گرفت. بنابراین در سال ۱۹۵۳ با تاسیس سوبارو، نخستین اتومبیل این شرکت با نام سوبارو ۱۵۰۰ به تولید رسید. نام سوبارو توسط مدیرعامل وقت فوجی برای این خودرو برگزیده شد. این نام در زبان ژاپنی به معنای خوشه‌ی ستاره‌ای پروین (ثریا) در صورت فلکی گاو است و هفت ستاره‌ی این خوشه در لوگوی سوبارو نیز به چشم می‌خورند.

سوبارو امروزه در بهترین وضعیت خود قرار دارد و محصولات این شرکت در ۹۰ بازار به فروش می‌رسند. این شرکت برنامه دارد که تا پایان مارس ۲۰۱۷ یک میلیون و پنجاه هزار دستگاه خودرو را بفروش برساند که در صورت موفقیت این برنامه، امسال نخستین سالی خواهد بود که آمار فروش سالیانه شرکت از یک میلیون دستگاه فراتر می‌رود.

تغییر نام صنایع سنگین فوجی از ماه آوریل ۲۰۱۷ عملی خواهد شد. این تاریخ مصادف با یکصدمین سالگرد تاسیس مرکز تحقیقات هوایی خواهد بود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات