شوی کوروت Z06 جدید با قدرت 650 اسب بخار

دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ - ۱۲:۴۱
مطالعه 2 دقیقه
هر خودروساز دارای یک خودروی نمادین است که دستاوردهای خود را در آن به‌کار می‌گیرد. شورلت نیز در کنار طیف وسیع خودروهای خود، کوروت افسانه‌ای را روانه‌ی بازار می‌کند. شوی در نسل جدید این خودرو از یک موتور 6.2 لیتری سوپرشارژ شده بهره گرفته است که نحوه‌ی قرارگیری سیلندرها در آن بصورت V شکل است. انتظار می‌رود این خودرو رام‌نشدنی قدرتی برابر 650 اسب بخار را در اختیار راننده‌ی خود قرار دهد.
تبلیغات

کوروت قادر است تا گشتاوری برابر 880 نیوتن‌متر را در 3,600 دور در دقیقه در اختیار راننده قرار دهد. پس از گذر دور موتور این خود از 2,800 دور در دقیقه، گشتاور 880 نیوتن‌متری شریان‌های این خودروی رام‌نشدنی جریان می‌یابد که یکی از نکات افتخار برای شوی در این خودرو است.

ChevyCorvetteInt

در مقایسه با سوپراسوپرت‌های اروپایی، باید به این نکته اشاره کرد که گشتاور فراری F12 برلیتنا 28 درصد کمتر است. همچنین کوروت دارای گشتاوری 134 نیوتن‌متری، بیش از پورشه 911 توربو S است.

در کنار این موتور پرقدرت، می‌توان از یک گیرباکس هفت سرعته‌ی دستی استفاده کرد که بصورت استاندارد روی این خودرو قرا می‌گیرد. همچنین در کنار این گیرباکس استاندارد، امکان انتخاب جعبه‌دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار با بهره‌گیری از دو کلاچ در پشت غربیلک فرمان نیز وجود دارد. شوی کورت Z06، قدرتمندترین خودرویی است که جنرال‌موتورز تاکنون بصورت استاندارد تولید کرده است.

ChevyCoevetteInt1

این خودرو در سه‌ماهه‌ی چهارم سال جاری میلادی روانه‌ی بازار خواهد شد و هنوز قیمت آن مشخص نشده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات