مقایسه دیدنی کیا استینگر با پورشه پانامرا و بی‌ ام و 640 گرن کوپه

مقایسه دیدنی کیا استینگر با پورشه پانامرا و بی‌ ام و 640 گرن کوپه

کیا موتورز ویدئوی جالبی از مقایسه سدان اسپرت استینگر GT‌ با پورشه پانامرا و بی‌ام‌و 630i گرن‌کوپه منتشر کرده است که در آن توانایی‌های این خودرو بهتر به نمایش گذاشته می‌شود.

سدان اسپرت کیا موتورز این روزها توجه بسیاری از علاقه‌مندان دنیای خودرو را به خود جلب کرده است و با توجه با توانایی‌های خود، برای رقبای سرسخت و نامداری از پورشه و بی‌ام‌و خط و نشان می‌کشد. پس از رونمایی برند کره‌ای از اولین سدان اسپرت خود موسوم به کیا استینگر (Stinger) در نمایشگاه خودروی دیترویت سال گذشته، بیشتر کارشناسان و علاقه‌مندان خودرو مشتاق عرضه‌ی این سدان بوده‌اند. این خودرو با طراحی لوکس و استفاده از فناوری روز حرف‌های زیادی برای رقابت با حریفان قدرتمند خود دارد و قیمت مناسب نیز عامل مهمی برای محبوبیت بیش‌تر آن شده است. 

کیا استینگر/ kia stinger

bmw 640i gran coupe/ بی‌ام‌و گرن کوپه

پورشه پانامرا/ porsche panamera

به اعتقاد کیا استینگر جدید بسیار متفاوت است و حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در میان خودروهای زیادی که توسط سایت موتور 1 آزمایش شده است، به نظر می‌رسد خودروی اسپرت کیا استینگر با پیشرانه خورجینی ۶ سیلندر بی‌توربو شگفت‌انگیز باشد. کار تا آن‌جا پیش رفته است که کارشناسان این خودرو را در برابر بی‌ام‌و 430i گرن‌کوپه قرار می‌دهند و با آن مقایسه می‌کنند که قیمتی مشابه کیا استینگر GT دارد. البته در این مقایسه، محصول اسپرت کیا برنده اعلام شد و از نظر قیمت و قوای فنی برتری نسبتا خوبی داشت. 

کیا استینگر/ kia stinger

در ویدئویی که به‌تازگی منتشر شده است، مقایسه‌ای بین کیا استینگر GT‌، پورشه پانامرا و بی‌ام‌و 630i گرن‌کوپه انجام می‌شود. البته با توجه به این‌که کیا این ویدئو را منتشر کرده است، می‌توان حدس زد که نتیجه چه خواهد شد؛ اما تماشای آن خالی از لطف نخواهد بود. آزمایش‌های این ویدئو بر عهده سازمانی مستقل است و در آن از تمام مزایایی صحبت می‌شود که اکثر افراد پس از رانندگی با کیا استینگر در مورد آن می‌گویند. خودرو قدرت و تحرک بالایی دارد و در رقابت عملکرد بسیار خوبی از خود به نمایش می‌گذارد؛ حتی زمانی که رقبا قیمتی دو برابر آن داشته باشند. 

کیا استینگر/ kia stinger

بی‌ام‌و برای مقایسه خودرویی با قیمت مشابه داشت؛ اما کیا بی‌ام‌و 640i گرن‌کوپه M‌ اسپرت را انتخاب کرد که در اندازه و میزان قدرت مطابقت بیش‌تری دارد ولی قیمت آن بسیار بیش‌تر از کیا استینگر است. مسلما پورشه پانامرا یک مدل پایه است؛ اما قیمتی بیش از دو برابر استینگر دارد و معلوم است که از نظر قیمت نمی‌توان مقایسه خوبی بین این دو داشت. آزمایش‌هایی مانند زمان صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت و رانندگی مارپیچ و عملکرد زمانی در مسیر بسته پیست انجام شد و رانندگان خودروها، گری توماسون، جرج دوگانیس و کن موتونیشی بودند. 

در این میان، کیا استینگر از صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت را در زمان ۴.۶۰ ثانیه طی کرد و توانست عملکرد بهتری نسبت به رقبایش داشته باشد. در عملکرد زمانی پیست هم خودروی اسپرت کیا توانست با ۴۵.۷۰ ثانیه، نمایش بهتری نسبت به پورشه پانامرا و رقیب دیگر از بی‌ام‌و نشان دهد. ویدئوی زیر را تماشا کنید تا اطلاعات بیش‌تری از این رقابت داشته باشید. 

پیش از این کیا مقایسه نسبتا خنده‌داری بین کیا فورته جدید و لامبورگینی اونتادور انجام داد؛ اما استینگر GT‌ به هیچ وجه قصد شوخی ندارد. روزهای تاریک کیا با خودروی کیا سفیا تمام شده است و این خودروساز کره‌ای تفاوت‌ زیادی با گذشته دارد.

دانلود


منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید