BMW: برای مقابله با تهدید خودرو خودران اپل کاملا آماده‌ایم

BMW: برای مقابله با تهدید خودرو خودران اپل کاملا آماده‌ایم

مدیر ارشد مالی بی‌ام‌و در مصاحبه‌ای از آمادگی این شرکت برای مقابله با تهدید احتمالی ورود اپل به صنعت خودرو خبر داده است.

به‌گزارش اپل‌اینسایدر، نیکولاس پیتر، مدیر ارشد مالی BMW، در نشستی با اصحاب رسانه اعلام کرده است شرکت باواریایی از شایعات مبنی‌بر ورود اپل به صنعت خودرو و تولید خودرو خودران هراسی ندارد؛ زیرا این شرکت در موقعیت مناسبی قرار دارد تا بتواند از تغییر جهت به‌سمت خودرو‌های الکتریکی و به دور از مالکیت وسایل نقلیه شخصی استفاده کند. پیتر در بخشی از سخنانش می‌گوید:

خیلی آرام می‌خوابم. رقابت مسئله‌ی شگفت‌انگیزی است و به انگیزه دیگران کمک می‌کند. در موقعیت بسیار قدرتمندی هستیم و می‌خواهیم در موقعیت پیشرو صنعت باقی بمانیم و از خدمات حمل‌نقل دیجیتال، خصوصا در مناطق درون‌شهری خارج نخواهیم شد. همچنین، رفتارهای رانندگی خود را تغییر داده‌ایم و در حال آماده‌سازی هستیم تا دسترسی وسایل نقلیه شخصی به این شهرها کاهش یابد؛ به‌همین‌دلیل، به این نوع خدمات حمل‌نقل نیاز خواهیم داشت.

درحال‌حاضر، بی‌ام‌و اقدامات متعددی با هدف ارائه جایگزینی برای مالکیت خودرو انجام داده است. بخشی از این ‌اقدامات مشارکت با دایملر، شرکت مادر بنز، در تجارت و برنامه‌ا‌ی مشترک در ایجاد پارکینگ برای کرایه‌ی خودرو الکتریکی یا خودران را شامل می‌شود.

شایعات اخیر حاکی از آن است که کانون توجه اپل به توسعه‌ی مکانیزم‌های پلتفرم یا کیت خودرو خودرانی معطوف شده است که درنهایت می‌تواند در وسیله‌ی نقلیه‌ی مستقل با مارک تجاری اپل استفاده شود. افزون‌براین، این شرکت برای برون‌سپاری تولید خودرو تا سال ۲۰۲۴ مذاکراتی با هیوندای کرده است؛ اما گفته می‌شود گفت‌وگوها با اختلافاتی مواجه شده و سپس به‌پایان رسیده است.

به‌طورکلی، غول فناوری کوپرتینو از سال ۲۰۱۴ روی خودرویی الکتریکی کار می‌کند. از آن زمان به‌بعد، اپل چندین پرونده‌ی ثبت اختراع مربوط به فناوری وسایل نقلیه را ثبت و کارکنان اصلی خودرو را از شرکت‌هایی مانند تسلا و پورشه استخدام کرده است. تعدادی از تحلیلگران بر این باورند که خودرو اپل می‌تواند عمدتا به تهدید رقابتی برای بازیکنان غالب فعلی در فضای خودروهای الکتریکی مانند تسلا تبدیل شود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع APPLEINSIDER
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده