کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا معرفی شد

کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا معرفی شد

بیوک از کراس‌اور برقی و مفهومی الکترا رونمایی کرد که از پلتفرم برقی جدید آلتیوم جنرال موتورز با ظرفیت پیمایش بیش از ۶۶۰ کیلومتر بهره می‌برد.

بیوک الکترا بار دیگر باز خواهد گشت، اما این بار نه به‌عنوان جانشین خودرو لوکس پرچم‌دار جنرال موتورز که از سال ۱۹۵۹ تا ۱۹۹۰ ساخته می‌شد؛ بلکه به‌عنوان یک خودروی الکتریکی به جمع خودروهای مفهومی بیوک می‌پیوندد تا شاید در آینده به تولید برسد.

کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا / Buick Electra Concept با رنگ نقره ای

نام نمادین الکترا هم‌اکنون در کراس‌اور مفهومی و تمام‌الکتریکی جدیدی به‌کار رفته است که به‌تازگی در نمایشگاه شانگهای چین رونمایی شد و پیش‌نمایشی از زبان طراحی جدید بیوک را برای خودروهای الکتریکی معرفی می‌کند. الکترا با استفاده از سبک «انرژی پتانسیل»، تا حدودی از خودروی مفهومی بیوک اینسپایر (Buick Enspire) الهام می‌گیرد که دو سال پیش رونمایی شد؛ اگرچه به‌نظر می‌رسد سبک طراحی آن متعلق به آینده‌ای دور باشد.

بیوک الکترا که توسط مرکز فنی پان آسیا (PATAC) در شانگهای توسعه یافته است، زیبایی ظاهری کراس‌اور چهارنفره را با زیبایی مدل گرن توریسمو ترکیب می‌کند.

نمای جلو کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا / Buick Electra Concept با درهای پروانه ای

سبک طراحی جذاب و مینیمالیستی بیوک الکترا از کپسول فضایی الهام گرفته شده است؛ به این معنا که قسمت داخلی شیشه در پوسته بدنه به شکل بال آیرودینامیکی قرار می‌گیرد. از ویژگی‌های بارز این شیوه طراحی، می‌توان به سایبان شیشه‌ای اشاره کرد که از نزدیک جلوی کاپوت تا عقب گسترش می‌یابد. الکترا همچنین با حالت قرارگیری پویا، سطوح مجسمه‌مانند و رنگ بیرونی نقره‌ای روشن در جلو مشخص شده است که این رنگ به تدریج در عقب به نقره تیره تبدیل می‌شود.

از جمله سایر نکات برجسته در طراحی الکترا همچنین می‌توان به نشان نورانی بیوک با طراحی جالب، رینگ‌های بزرگ ۲۳ اینچی آیرودینامیکی، درهای پروانه‌ای با قابلیت تشخیص چهره و همچنین لامپ‌های LED ماتریسی در جلو و عقب اشاره کرد. الکترا از جلوپنجره درخشان و صفحه پلاک عقب تمام LED نیز بهره می‌برد. حتی یک اسکیت‌برد شناور مخفی نیز وجود دارد که با چراغ ترمز در زیر سپر عقب ادغام شده است.

نمای داخل کابین کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا / Buick Electra Concept

خودروی الکتریکی و مفهومی بیوک الکترا در داخل کابین نیز به اندازه فضای بیرونی آینده‌نگرانه به‌نظر می‌رسد و برداشته شدن ستون‌های A و B، فضای روح‌بخش و دارای نوردهی مناسبی در کابین ایجاد می‌کند. فضای داخل کابین از صفحه‌نمایش بزرگ خمیده، غربیلک فرمان جمع‌شونده و چهار صندلی معلق برخوردار است که جلوه‌ای بصری از جاذبه صفر به نمایش می‌گذارد.

علاوه بر این، گفته می‌شود که تزئینات طلایی و مسی در اطراف کابین و تزئینات تیره در قاب خارجی، رونوشتی از فضای بیرونی ارائه می‌دهند. سیستم تهویه مطبوع مخفی، روشنایی محیطی و آینه عقب الکترونیکی نیز بخشی از این پکیج هستند.

گفته می‌شود که سیستم ارتباطات نسل جدید eConnect ضمن ارائه‌ی تجربه بصری همه‌جانبه، اطلاعات رانندگی درخواستی، جزئیات سیستم‌های پیشرفته دستیار راننده و کنترل سیستم سرگرمی را برای سرنشینان ارائه می‌دهد. این خودروی مفهومی همچنین از نمایشگر بزرگ هدآپ مجهز به قابلیت پیشرفته واقعیت افزوده همراه‌با ناوبری نمایش زنده و دستیار صوتی جدید بیوک مجهز به هوش مصنوعی برخوردار است.

نمای بالا کراس اور مفهومی و برقی بیوک الکترا / Buick Electra Concept

بیوک الکترا براساس معماری کاملا جدید الکتریکی جنرال موتورز ساخته شده است. واحد محرکه آلتیوم (Ultium) دارای موتورهای قدرتمند در هر دو محور جلو و عقب است که حداکثر قدرت ۵۸۳ اسب‌بخار و زمان صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت ۴/۳ ثانیه را ارائه می‌دهد. باتری پیشرفته آلتیوم با یک بار شارژ امکان دستیابی به ظرفیت پیمایش بیش از ۶۶۰ کیلومتر را فراهم می‌کند.

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید