مدل مفهومی فولکس واگن ID اسپیس ویژن معرفی شد

مدل مفهومی فولکس واگن ID اسپیس ویژن معرفی شد

جدیدترین طرح مفهومی فولکس‌واگن، یک خودروی برقی ۵‌در استیشن از سری ID است که مقدمه‌ای بر تولید محصولی مشابه در آینده نزدیک محسوب می‌شود.

عزم فولکس‌واگن برای توسعه و تولید خودروهای برقی بسیار جدی است. بزرگ‌ترین خودروساز اروپا تلاش می‌کند تا محصولات تمام‌الکتریکی خود را در گروهی موسوم به ID عرضه کند و البته با سرعت تنوع بخشد. حدود یک ماه قبل، اولین مدل از این سری با نام ID.3 رونمایی شد که خودرویی هاچبک در کلاس بدنه‌ی گلف بود. کراس‌اور برقی فولکس‌واگن با نام ID.۴ هم مراحل نهایی پیش‌تولید را می‌گذرد و احتمالا کم‌تر از یک ماه دیگر عرضه خواهد شد. با این اوصاف، مدل مفهومی ID اسپیس ویژن (ID. SPACE VIZZION) که به‌تازگی در نمایشگاه لس‌انجلس رونمایی شده است نیز مقدمه‌ای بر عرضه‌ی یک استیشن واگن در سال ۲۰۲۲ خواهد بود.

Volkswagen ID Space Vizzion Concept

طراحی اسپیس ویژن،چشم‌نواز و آینده‌نگر اما وفادار به ID.3 است. چراغ‌های اسپرت با جلوپنجره‌ی باریک، زبان طراحی فولکس‌واگن برای خودروهای برقی این شرکت است. اسپیس ویژن مشابه تویوتا پریوس، ضریب درگ ۰.۲۴ دارد تا فناوری عالی خودروساز آلمانی در مبحث آیرودینامیک و صرفه‌جویی مصرف انرژی را یادآور شود. به لطف فضای خالی در کاپوت جلو، هوای وارد شده از جلو پنجره به سمت شیشه و سقف هدایت می‌شود. حفره‌های موجود در سپر هم، نقش مهم در بهبود آیرودینامیک دارند.

Volkswagen ID Space Vizzion Concept

نمی‌توان اطمینان داشت نسخه‌ی نهایی سپیس ویژن برای تولید انبوه، ضریب درگ ۰.۲۴ را تکرار کند؛ چراکه‌ مطمئنا سپر جلو و کاپوت تغییر خواهد کرد و چرخ‌های کوچک‌تر یا ریل باربند به اسپیس ویژن اضافه خواهند شد. مدل مفهومی از شیشه‌ی سیاه‌رنگ در بخش زیادی از بدنه استفاده می‌کند که قابل نصب در مدل‌های تولید انبوه نیست.

Volkswagen ID Space Vizzion Concept

فضای داخلی اسپیس ویژن فراتر از انتظار و بسیار لوکس طراحی شده است. داشبورد، ساده و فاقد کلیدهای معمول، با نمایشگر ۱۵.۶ لمسی در وسط ارائه می‌شود. یک پنل دیجیتال عریض هم در مقابل راننده قرار دارد تا اطلاعات فنی را نشان دهد. مشابه این شرایط روی فرمان با کلیدهای لمسی دیجیتال نیز دیده می‌شود. تقریبا تمام سطح داشبورد، صندلی‌ها، فرمان و پوشش داخل درها از مواد نرم پارچه‌ای با ترکیب رنگ خاکستری و قهوه‌ای روشن تشکیل شده است تا فضایی مدرن و رویایی از یک خودروی آینده‌نگر تشکیل شود.

Volkswagen ID Space Vizzion Concept

توانایی‌های فنی اعلام شده برای اسپیس ویژن، منطقی و نزدیک به واقعیت به‌نظر می‌رسد. باتری‌هایی به ظرفیت ۸۲ کیلووات ساعت در کف بدنه نصب شده‌اند و شعاع حرکتی ۴۸۰ کیلومتر با یک شارژ فراهم می‌کنند. این محصول فعلا از یک موتور نصب شده در عقب با قدرت ۲۷۵ اسب‌بخار بهره می‌برد؛ اما احتمالا با تجهیزشدن به موتور دوم در جلو به‌صورت نسخه‌ی دو دیفرانسیل نیز تولید شود و نهایت قدرتی در حدود ۳۵۵ اسب‌بخار تولید کند. اسپیس ویژن حدود ۵ ثانیه بعد از شروع حرکت به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت می‌رسد و نهایت سرعت محدود شده به ۱۸۰ کیلومتربرساعت خواهد داشت.

منبع motor1 motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید