ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد

ابرخودرو عجلانی دراکوما رونمایی شد

شرکت عجلانی در نمایشگاه خودرو دبی ۲۰۱۹، ابرخودرو ۱،۲۰۰ اسب‌بخاری دراکوما را رونمایی کرد.

ابرخودرو جذاب اماراتی که ماه پیش اولین‌بار چشم بینندگان به آن افتاد، به‌صورت رسمی در نمایشگاه دبی ۲۰۱۹ رونمایی شد. بشار عجلانی، بنیان‌گذار شرکت عجلانی، در مصاحبه با مجله‌ی تاپ‌گیر گفت ظاهر طراحی این ابرخودرو از لامبورگینی الهام گرفته شده است.

Ajlani Drakuma hypercar / ابرخودرو عجلانی دراکوما

شرکت سازنده قصد دارد در فرایند تولید عجلانی دراکوما (Ajlani Drakuma) از پاگانی الهام بگیرد. به‌عبارت‌دیگر، ۹۹ دستگاه خودرو تولید خواهند شد که هرکدام طبق سلایق مشتریان کاملا تنظیم‌شدنی است. 

Ajlani Drakuma hypercar / ابرخودرو عجلانی دراکوما

در ابتدا ممکن است فکر کنید باتوجه‌به ظاهر و طراحی عجلانی دراکوما، این ابرخودرو نیز از پیشرانه‌‌ی ۱۲/۳ لیتری خورجینی ۱۶ سیلندر با چهار توربوشارژر Devel Sixteen بهره می‌برد؛ اما دراکوما فقط از پیشرانه‌ی خورجینی هشت‌سیلندر با دو توربوشارژر برخوردار است. پیشرانه‌ی عجلانی دراکوما در وسط شاسی قرار می‌گیرد و طبق گفته‌های سازنده، می‌تواند ۱،۲۰۰ اسب‌بخار قدرت تولید کند. ناگفته نماند پیشرانه‌ی هشت‌لیتری W16 مجهز به چهار توربوشارژر بوگاتی ویرون نیز تقریبا همین میزان قدرت را تولید می‌کند. 

Ajlani Drakuma hypercar / ابرخودرو عجلانی دراکوما

بشار عجلانی همچنین درباره‌ی دراکوما به تاپ‌گیر گفت اگرچه شاسی آن نهایی نشده است، این شرکت چند گزینه را در نظر دارد. صرف‌نظر از راه‌حل‌های ممکن، دراکوما به‌لطف بدنه‌‌ای از جنس فیبرکربن، وزن خود را کاهش می‌دهد. درها ظاهرا مانند بال اژدها باز خواهند شد؛ اما تمام تصاویری که تاکنون از این ابرخودرو مشاهده کرده‌ایم، نشان می‌دهد درها بسته است.

Ajlani Drakuma hypercar / ابرخودرو عجلانی دراکوما

هنوز تصویری از داخل کابین منتشر نشده و این ابرخودرو نمایشی با پنجره‌های کاملا سیاه‌رنگ در دبی به نمایش گذاشته شده است. این یعنی شرکت سازنده هنوز آماده نیست تصاویر فضای داخل کابین را فاش کند. درحقیقت، دراکوما نمونه‌ی اولیه‌ای از طراحی به‌شمار می‌رود که در پنج سال ساخته شده و نشانگر رؤیای بشار عجلانی برای ساخت پاگانی آینده است. عجلانی اعتراف می‌کند هوراچیو پاگانی یکی از شخصیت‌های تأثیرگذار در زندگی او است؛ زیرا وقتی از کیفیت سخن به‌میان می‌آید، پاگانی اصلا دراین‌زمینه سستی و اهمال‌کاری نمی‌کند. 

Ajlani Drakuma hypercar / ابرخودرو عجلانی دراکوما

کاملا درک‌کردنی است که برخی درباره‌ی احتمال رسیدن ابرخودرو عجلانی دراکوما به مرحله‌ی تولید مشکوک هستند؛ اما دست‌کم عجلانی همان‌طورکه وعده داده بود، آن را در نمایشگاه خودرو دبی رونمایی کرد.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید