قیمت و مشخصات خودروی الکتریکی فورد موستانگ مک ای، منتشر شد

قیمت و مشخصات خودروی الکتریکی فورد موستانگ مک ای، منتشر شد

کراس‌اور تمام‌برقی فورد با الهام از موستانگ تولید می‌شود. این محصول، مک‌ای (Mach-E) نام دارد و طی روزهای آینده، رسما رونمایی خواهد شد.

بازار خودروهای الکتریکی، روز‌به‌روز بزرگ‌تر می‌شود و تنوع محصولات آن، پاسخگوی نیازهای عموم مردم در سراسر جهان خواهد بود. می‌توان ادعا کرد، موج سرمایه‌گذاری سنگین بر تولید مدل‌های برقی از تسلا شروع شد؛ اما امروزه با قدرت توسط غول‌های خودروسازی جهان دنبال می‌شود. فورد، عضو جدید تولیدکنندگان خودروهای الکتریکی است که با الهام از مشهورترین محصول خود، موستانگ؛ وارد بازار مدل‌های برقی می‌شود. این شرکت، کلاس بدنه‌ی کراس‌اور کامپکت را برای اولین مدل برقی خود انتخاب کرده است تا احتمالا، موفقیتی بزرگ بزرگ کسب کند.

Ford Mustang Mach-E

امروزه مهم‌ترین موضوع در یک خودرو برقی، آستانه قیمت و میزان مسافتی است که با یک شارژ کامل، طی می‌کند. به جرات می‌توان ادعا کرد که موارد فوق برای علاقه‌مندان مدل‌های الکتریکی، نسبت به ظاهر و حتی سرعت‌گیری صفر تا ۱۰۰ کیلومتربرساعت، اهمیت بیشتری دارد. بنا بر اعلامیه‌ی رسمی فورد، ارزان‌ترین نسخه‌ی موستانگ مک ای آستانه قیمت ۴۴ هزار دلار خواهد داشت که البته در مقایسه با خودروهای بنزینی، چندان رقابتی و مقرون‌به‌صرفه نیست. مطابق سنت خودروسازان امریکایی در سال‌های اخیر، اولین سری تولیدی از محصول برقی فورد هم، دارای امکانات ویژه و قیمتی بالاتر خواهد بود که برای موستانگ مک ای (First Edition) معادل ۶۰ هزار دلار است.

Ford Mustang Mach-E

بنابر اطلاعات موجود، مدل تک‌دیفرانسیل موستانگ مک ای با انتقال نیرو به محور عقب، انرژی لازم برای رانندگی تا مسیر ۳۷۰ کیلومتر را فراهم می‌کند. مدل‌های دودیفرانسیل، مثل نسخه‌ی اولیه (First Edition) و دیگر نمونه‌های آپشنال، مسافتی در حدود ۴۳۰ کیلومتر را با هر شارژ کامل باتری‌های طی خواهند کرد که البته با همین بسته‌ی باتری‌های و سیستم تک‌دیفرانسل، شعاع حرکتی ۴۸۰ کیلومتر خواهند داشت. همچنین، زمان لازم برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت از حالت سکون برای این خودروها، در محدوده‌ی ۴.۵ تا ۶.۵ ثانیه خواهد بود. مدل‌های مختلف موستانگ مک ای، قدرت و گشتاور متفاوت دارند. ارزان‌ترین نمونه، ۲۵۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۱۵ نیوتن‌متر گشتاور خواهد داشت. این آمار برای نسخه‌ی اولیه (First Edition)، معادل ۳۳۳ اسب‌بخار و ۵۸۲ نیوتن‌متر خواهد بود.

Ford Mustang Mach-E

فورد برای تولید نسخه‌ی GT از موستانگ مک ای نیز، برنامه‌ریزی کرده است. این مدل، برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتربرساعت در زمانی کمتر از ۳ ثانیه آماده می‌شود. رقم دقیق قدرت و گشتاور برای موستانگ مک ای GT هنوز اعلام نشده است؛ اما مسیر قابل پیمایش با  این خودرو در حدود ۴۰۰ کیلومتر خواهد بود.


منبع insideevs

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید