کامیون و پیکاپ الکتریکی نیورون معرفی شدند

کامیون و پیکاپ الکتریکی نیورون معرفی شدند

شرکت آمریکایی نیورون پیکاپ الکتریکی T/One و کامیون الکتریکی Torq را رونمایی کرد.

درحالی‌که طرفداران خودروهای برقی منتظر رونمایی وانت الکتریکی تسلا هستند، شرکت آمریکایی دیگر مستقر در کالیفرنیا مستقر دو خودرو الکتریکی رونمایی کرد. شرکت Neuron EV که به‌عنوان استارتاپ از سال ۲۰۱۷ شروع به کار کرد، در نمایشگاه خودرو چین رسما خود را به‌عنوان خودروساز معرفی کرد. در این نمایشگاه، این شرکت پیکاپ الکتریکی T/One و کشنده‌ی الکتریکی Torq را رونمایی کرد. اگر این دو محصول به تولید انبوه برسند، رقیبی مستقیم برای پیکاپ و کشنده‌ی تسلا خواهند بود.

خودرو T/One پیکاپی چندمنظوره است که برای استفاده‌ی تجاری و شخصی طراحی شده و Torq نیز کشنده‌ای الکتریکی است که به‌عنوان نسل آینده‌ی حمل‌ونقل معرفی شده است. هر دو محصول Neuron EV روی پلتفرم‌ ماژولار طراحی شده‌اند و انعطاف‌پذیری بسیاری دارند. شاسی مدل کشنده قابلیت تغییر در ابعاد را دارد و این قابلیت باعث می‌شود به‌راحتی بتوان پنل‌های بدنه را جدا و نصب کرد و کاربری و ظاهر کشنده را هم تغییر داد. 

Neuron EV’s T/One Pickup And Torq Semi Truck

به‌گفته‌ی شرکت سازنده، قوای محرکه‌ی الکتریکی این خودروها فضای کف مناسب و مرکز ثقل کمی فراهم می‌کند. درباره‌ی فضای بار مدل پیکاپ نیز کابین تاحدممکن به‌سمت جلو آورده شده تا بیشترین فضای بارگیری دراختیار کاربر باشد. این طراحی باعث شده است اتاقی جادار با دید مناسب در اختیار راننده باشد. 

Neuron EV’s T/One Pickup And Torq Semi Truck

گرچه Neuron EV جزئیات فنی این دو مدل را منتشر نکرده، اعلام شده است آن‌ها از واحد نیرومحرکه‌ای با قابلیت تغذیه از چند منبع برخوردار خواهند بود که باتری و سیستم بازیابی انرژی و پنل‌های خورشیدی را شامل می‌شوند. پنل‌های خورشیدی مدل پیکاپ در کف جای بار قرار دارند و می‌توان آن‌ها را جدا کرد. طراحی داخلی این مدل‌ها نیز به‌اندازه‌ی بیرون آن‌ها جذاب است و هر دو محصول از چیدمان داخلی راننده در مرکز استفاده می‌کنند. این نوع قرارگیری درکنار سیستم دوربین ۳۶۰ درجه که به نمایشگر مقابل راننده متصل است، بهترین دید را به راننده می‌دهد.

هنوز مشخص نیست که این دو محصول چه زمانی به مرحله‌ی تولید نهایی خواهند رسید.

 

منبع carscoops

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید