بی ام و X6 مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

بی ام و X6 مدل ۲۰۲۰ رونمایی شد

کوپه کراس‌اور بی‌ام‌و X6 مدل ۲۰۲۰ به‌صورت رسمی رونمایی شد و با قیمت پایه ۶۴ هزار و ۳۰۰ دلار در بازار آمریکا عرضه می‌شود.

نسل سوم بی‌ام‌و ایکس ۶ به‌عنوان بزرگ‌ترین کوپه کراس‌اور خودروساز آلمانی قدرتمندتر، زیباتر و با فناوری‌های بیشتر نسبت به همیشه آمده است. به‌لطف زیربندی جدید، بی‌ام‌و X6 مدل ۲۰۲۰ با همان پلتفرم CLAR راهی بازار می‌شود که در برادر آن یعنی X5 نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. X6 هنوز هم یک کراس‌اور با ظاهر جذاب و حتی بهتر با آپشن‌های بیرونی سرگرم‌کننده مانند ویژگی روشن شدن جلوپنجره است.

2020 BMW X6 / بی ام و ایکس 6 مدل ۲۰۲۰

با وجود این، پلتفرم جدید به‌معنای سیستم‌های محرکه تازه است. مدل‌های پایه sDrive40i و xDrive40i با پیشرانه ۳ لیتری ۶ سیلندر خطی مجهز به توربوشارژر دوگانه عرضه خواهند شد که دارای ۳۳۵ اسب‌بخار قدرت و ۴۴۷ نیوتن‌متر گشتاور هستند. چنین ارقامی ۳۳ اسب‌بخار قدرت و ۴۷ نیوتن‌متر نسبت به نسخه کنونی  X6 افزایش دارند. کراس‌اور جدید بی‌ام‌و در نسخه sDrive40i تنها به ۵/۲ ثانیه نیاز دارد تا از حالت سکون به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت برسد؛ درحالی‌که این میزان در نسخه xDrive40i به ۵/۳ ثانیه می‌رسد. 

2020 BMW X6 / بی ام و ایکس 6 مدل ۲۰۲۰

مدل قدرتمندتر X6 M50i از پیشرانه ۴/۴ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به توربوشارژ دوگانه بی‌ام‌و بهره می‌برد. در این مدل، پیشرانه ۵۲۳ اسب‌بخار قدرت و ۷۵۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند که ۷۸ اسب‌بخار قدرت و ۱۰۰ نیوتن‌متر گشتاور بیشتری نسبت به نسل گذشته خود ارائه می‌دهد. بی‌ام‌و X6 M50i تنها به ۴/۱ ثانیه زمان نیاز دارد تا به سرعت ۹۶ کیلومتربرساعت دست یابد که ۰/۵ ثانیه بهتر از نسل گذشته خود است؛ درحالی‌که بیشینه سرعت آن به ۲۴۹ کیلومتربرساعت محدود می‌شود. و اگر مشتریان آن را به پکیج تریلر مجهز کنند، می‌تواند تا وزن ۳،۲۶۵ کیلوگرم وزن را یدک بکشد.

2020 BMW X6 / بی ام و ایکس 6 مدل ۲۰۲۰

هر دو نسخه پیشرانه ۶ سیلندر خطی و پیشرانه خورجینی هشت سیلندر بی‌ام‌و X6 از جعبه‌دنده خودکار هشت سرعته استفاده می‌کنند که در تمام مدل‌های این کلاس بی‌ام‌و وجود دارد. سیستم تعلیق دوجناغی جلو و پنج اتصالی عقب باعث می‌شود تا بی‌ام‌و X6 با چابکی بیشتری حرکت کند. همچنین پکیج آپشن Dynamic Handling امکاناتی مانند میله ضدغلتش و فرمان فعال را به این خودرو اضافه می‌کند. سیستم میله ضدغلتش فعال از موتورهای الکتریکی چرخشی استفاده می‌کند تا غلتش بدنه را کاهش دهد؛ درحالی‌که فرمان فعال بسته به سرعت خودرو و شرایط جاده، چرخ‌های عقب را به بیرون یا داخل حرکت می‌دهد تا از لغزش جلوگیری کند. 

2020 BMW X6 / بی ام و ایکس 6 مدل ۲۰۲۰

اگر مشتریان بخواهند، می‌توانند بی‌ام‌و X6 خود را برای حرکت در مسیرهای ناهموار تقویت کنند. مدل xDrive40i همراه‌با پکیج آف‌رود به‌عنوان آپشن عرضه می‌شود. کیت اضافی آف‌رود امکاناتی مانند تعلیق بادی دو محور، دیفرانسیل عقب M Sport با کنترل الکترونیکی و چهار حالت مخصوص رانندگی آف‌رود طراحی‌شده برای سطح‌های مختلف از جمله برف، شن، ماسه یا صخره را به نسخه پایه اضافه می‌کند.

2020 BMW X6 / بی ام و ایکس 6 مدل ۲۰۲۰

از لحاظ فناوری‌های داخل خودرو، کوپه کراس‌اور X6 مدل ۲۰۲۰ نسخه هفتم لایو کاکپیت (Live Cockpit) بی‌ام‌و را با iDrive دریافت می‌کند. امکانات این نسخه شامل داشبورد دیجیتال ۱۲/۳ اینچی و صفحه‌نمایش لمسی مرکزی ۱۲/۳ اینچی می‌شود که با ویژگی‌های استاندارد و آپشن مانند دستیار صوتی «Hey, BMW»، کنترل پیشرفته حرکات دست، اتصال Wi-Fi، شارژ بی‌سیم و سازگاری بی‌سیم با اپل کارپلی (البته با پرداخت هزینه سالانه) در دسترس قرار می‌گیرد.

تجهیزات استاندارد ایمنی خودرو شامل دستیار رانندگی فعال بی‌ام‌و (اساساً همان کنترل کروز راداری برای توقف و شروع حرکت در ترافیک است)، تشخیص نقطه کور دید راننده، هشدار برخورد از جلو و کنترل فاصله پارک می‌شود. با پرداخت هزینه‌های اضافی، خریداران بی‌ام‌و X6 می‌توانند تجهیزات بیشتری را دریافت کنند که از جمله می‌توان به سیستم کمکی رانندگی بین خطوط، تغییر مسیر بین خطوط خودکار، سیستم جلوگیری از برخورد جانبی اشاره کرد.

2020 BMW X6 / بی ام و ایکس 6 مدل ۲۰۲۰

قیمت نسخه پایه بی‌ام‌و X6 sDrive40i در ایالات متحده از ۶۴ هزار و ۳۰۰ دلار شروع می‌شود که ۹۹۵ دلار هم برای کرایه حمل در مقصد به آن افزوده خواهد شد. قیمت مدل xDrive40i از ۶۶ هزار و ۶۰۰ دلار آغاز خواهد شد، درحالی‌که قیمت مدل M50i به ۸۵ هزار و ۶۵۰ دلار می‌رسد. همانند اکثر کراس‌اورهای مدرن بی‌ام‌و، X6 نیز در خط تولید کارولینای جنوبی ساخته می‌شود.

دانلود    360P       720P

منبع bmwblog motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید