آئودی S6 و S7 مدل ۲۰۲۰ رونمایی شدند

جمعه ۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۲
مطالعه 4 دقیقه
آئودی برای سال ۲۰۲۰، مدل‌های جدید S6 و S7 را رونمایی کرد. این مدل‌ها در بازار اروپا با پیشرانه‌ی دیزلی و در بازار آمریکا با پیشرانه‌ی بنزینی عرضه خواهند شد.

آئودی مدل‌های اسپرت خود را با کد S تولید می‌کند و این مدل‌های رقیب محصولات ام پاور بی‌ام‌و و AMG مرسدس بنز هستند. برای سال ۲۰۲۰ آئودی برنامه دارد تا ۳ مدل جدید با کد S به بازار عرضه کند. این مدل‌ها S6 سدان، S6 آوانت و S7 اسپرت‌بک هستند و حالا آئودی به‌طور رسمی این خودروها را رونمایی کرده است. آئودی از سال‌ها پیش و اگر بخواهیم دقیق‌تر باشیم، از سال ۲۰۱۱ وعده داده بود تا خودروی اسپرت دیزلی با پیشرانه‌ی TDI تولید کند. در سال ۲۰۱۷ نیز بار دیگر این وعده را تکرار کرد تا اینکه بالاخره در نسل جدید این مدل‌ها شاهد تحقق این وعده خواهیم بود.

قلب تپنده‌ی مدل‌های بنزینی اسپرت جدید را یک پیشرانه‌ی V6 از سری TDI با حجم موتور ۳ لیتر تشکیل می‌دهد. این پیشرانه به سیستم کمپرسور الکتریکی و سیستم برق ۴۸ ولتی مجهز است تا هم مصرف سوخت پایین و هم عملکرد خوبی داشته باشد.

البته این پیشرانه اولین حضور خود در بازار را تجربه نمی‌کند و قبلا آئودی SQ5 TDI هم در بازار اروپا با این پیشرانه معرفی شده بود. گشتاور تولیدی این پیشرانه به ۷۰۰ نیوتون‌متر می‌رسد و در دور موتور ۲۵۰۰ دور بر دقیقه به دست می‌آید. گرچه رقم گشتاور در تمامی این مدل‌ها یکسان خواهد بود اما قدرت آن‌ها باهم فرق دارد. این پیشرانه در مدل‌های S6 و S7 می‌تواند ۳۴۹ اسب‌بخار قدرت تولید کند درحالی‌که قدرت آن در مدل شاسی‌بلند SQ5 TDI معادل۳۴۷ اسب‌بخار است.

در بحث توانایی‌های حرکتی مدل‌ S6 سدان می‌تواند در ۵ ثانیه سرعت خود را از صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و مدل‌های S7 و S6 آوانت با یک دهم ثانیه کندتر بودن می‌توانند در ۵.۱ ثانیه از حالت سکون به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسند.

درحالی‌که این مدل‌ها قرار است با این پیشرانه‌ی دیزلی در بازار اروپا عرضه شوند اما آئودی برای سایر بازارها نظیر آسیا، ایالات متحده و خاورمیانه این مدل‌ها را با پیشرانه‌ی بنزینی عرضه خواهد کرد. پیشرانه‌ی بنزینی مدل‌های جدید آئودی از نوع V6 با ۲.۹ لیتر حجم موتور است و می‌تواند به یاری سیستم تویین توربو ۴۵۰ اسب‌بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتون‌متر گشتاور تولید کند. این پیشرانه دقیقا با پیشرانه‌ی مدل جدید RS4 آوانت، RS5 کوپه و RS5 اسپرت‌بک مشابه است. آئودی هنوز چیزی در مورد توانایی‌های حرکتی مدل‌های جدید بنزینی نگفته است اما باتوجه‌به وزن بیشتر این مدل‌ها، باید در مقایسه با RS4 و RS5 کندتر باشند.

با دقت در تصاویر متوجه تغییرات ظاهری در مدل‌های جدید آئودی خواهید شد که آن‌ها را در مقایسه با مدل‌های عادی متفاوت می‌کند. در انتها هم اشاره کنیم که آئودی هنوز اعلام نکرده که مدل استیشن RS6 آوانت را به بازار آمریکا عرضه خواهد کرد یا نه اما این احتمال وجود دارد که شاهد عرضه‌ی این استیشن قدرتمند در بازار این کشور باشیم.

مطالب مشابه

نظرات

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد

منبعی یافت نشد