کراس اور الکتریکی فورد موستانگ امسال عرضه می‌شود

کراس اور الکتریکی فورد موستانگ امسال عرضه می‌شود

شرکت فورد قصد دارد اولین کراس‌اور الکتریکی خود را تا اواخر سال ۲۰۱۹ برای رقابت با تسلای مدل Y معرفی کند. این خودرو ظاهر و پلتفرمی مشابه فورد موستانگ خواهد داشت.

 اولین خودروِ الکتریکی فورد کراس‌اوری پلاگین هیبریدی برپایه‌ی موستانگ خواهد بود که برای رقابت با تسلای مدل Y عرضه می‌شود. پیش‌تر، فورد هنگام مراسم معرفی تسلا مدل Y توییتی با مضمون «اسب‌هایتان را نگه دارید» منتشر کرده بود. می‌توان گفت شرکت فورد با این توییت طعنه‌آمیز شرکت تسلا را از معرفی رقیبی جدید برای مدل Y باخبر کرده است.

کراس اور الکتریکی فورد

به‌گزارش CNBC، شرکت فورد با انتشار این توییت، به‌طور مشخص تسلا را هدف قرار داده است. با استناد بر صحبت‌های جو هینریچ، مدیرعامل شرکت فورد، کراس‌اور الکتریکی موستانگ هم‌زمان با تسلای مدل Y به بازار عرضه خواهد شد؛ اما تاکنون مشخصات ظاهری و فنی این کراس‌اور اعلام نشده است. هینریچ دراین‌باره می‌گوید:

شرکت با سرعت چشمگیری به‌سمت تولید خودرویی می‌رود که پیش‌تر، با نام کراس‌اور الکتریکی فورد موستانگ از آن یاد می‌شد. در همان زمان، تسلا هم مدل Y را به‌ بازار عرضه خواهد کرد.

کراس اور الکتریکی فورد

بنابراین، هر دو نمونه‌ی فورد و تسلا تا اواخر سال ۲۰۱۹ عرضه می‌شوند. قیمت درنظر گرفته‌شده برای تسلای مدل Y از ۳۹,۰۰۰ دلار آغاز می‌شود و تا ۶۰,۰۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند. بااین‌حال، هنوز قیمت کراس‌اور الکتریکی فورد مشخص نیست.

اطلاعاتی که تاکنون از این خودرو به‌دست آمده، از قدرتمندبودن آن و بهره‌مندی از برد مسافتی ۴۸۰ کیلومتربرساعت خبر می‌دهند. به‌غیر از این، حتی نام خودرو هم مشخص نیست و به‌گفته‌ی فورد، نام کراس‌اور الکتریکی آن‌ها Mach1 نخواهد بود. احتمال انتخاب نام مدل E هم برای خودروِ یادشده وجود دارد. تاکنون، فورد حضور قدرتمندی در کلاس خودروهای الکتریکی نداشته و این بسیار هیجان‌انگیر است که تا اواخر سال جاری، این شرکت رقیب الکتریکی تسلای مدل Y را معرفی می‌کند. با ظهور خودروهای الکتریکی پیشرفته و قدرتمند، سال ۲۰۲۰ برای شرکت تسلا سال دشواری خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده