مدل مفهومی نیسان IMs رونمایی شد

مدل مفهومی نیسان IMs رونمایی شد

نیسان با خودروی مفهومی، برقی و خودران IMs به نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ آمده است که از موتور الکتریکی در دو مخور با قدرت ۴۸۳ اسب‌بخار بهره می‌برد.

نیسان تلاش می‌کند تا بخش جدیدی در کلاس خودرو ایجاد کند که آن را «سدان اسپرت باارتفاع بلند شاسی» می‌نامد و به همین منظور از خودروی مفهومی IMs در نمایشگاه خودرو دیترویت ۲۰۱۹ رونمایی کرد. ایده‌ی نیسان ارتفاع کراس‌اور را با مدل چهاردر سنتی و در قالب یک خودروی الکتریکی مفهومی جدید ارائه می‌دهد.

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

نیسان IMs دارای موتور الکتریکی در محورهای جلو و عقب است که مجموعاً ۴۸۳ اسب‌بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کنند. پکیج باتری ۱۱۵ کیلووات‌ساعت، شعاع حرکتی حدود ۶۱۲ کیلومتر برای خودروی برقی نیسان فراهم خواهد کرد. راننده می‌تواند بین حالت رانندگی کاملاً خودران یا رانندگی معمولی انتخاب کند.

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

قدرت سیستم محرکه‌ برقی با بهره‌گیری از سیستم تمام چرخ محرک پیشرفته، منجر به تعادل وزن ایده‌آل در جلو و عقب، چسبندگی و عملکرد بسیار خوب در پیچیدن می‌شود که تقریباً در هر شرایطی کارایی بالایی دارد. به‌لطف سیستم تعلیق پیشرفته بادی که با شرایط مختلف رانندگی سازگار است، نیسان IMs قابلیت سواری و پیچیدن راحت را فراهم می‌کند.

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

طراحی بیرونی مفهومی نیسان IMs بسیار آینده‌نگرانه است که در کلاس سدان بسیار کم دیده می‌شود. طراحی کلی بیرونی با استفاده از سطوح مخروطی انجام شده است، در بخش جلویی جلوپنجره متداول وجود ندارد، اما نیسان هنوز هم با طراحی چراغ‌ها، نمای V شکل جلو را ایجاد کرده است. سقف قوسی‌شکل نیسان IMs بسیار ظریف به نظر می‌رسد؛ تقریباً شبیه هر خودروی مفهومی، محصول نیسان نیز از درهای کالسکه‌ای بهره می‌برد. در عقب نیز چراغ‌های عقب LED به‌صورت نوار نازک در عرض گسترش می‌یابند.

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

در داخل کابین، نیسان قصد دارد زیبایی‌شناسی را به سوی «آینده‌گرایی بی‌انتهای ژاپنی» سوق دهد. کابین عمدتاً دارای پوشش پارچه‌ای تیره روی صندلی‌ها و نمایشگر لمسی طلایی رنگی در سراسر داشبورد و پنل‌های در خودرو است. طرح صندلی سه‌ردیفه در داخل بسیار عجیب و غریب به نظر می‌رسد که از دو صندلی قابل تنظیم در عقب و صندلی بزرگ راننده در مقابل آن‌ها استفاده می‌کند. چند صفحه‌نمایش دیجیتال به سرنشینان جلو اختصاص دارد؛ هنگام رانندگی در حالت خودران، فرمان عقب می‌آید و راننده می‌تواند به سمت سرنشیان بچرخد و وقت خود را با آن‌ها بگذراند. 

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

خودروی مفهومی IMs به‌طور کامل شامل سه ویژگی از فناوری حمل‌ونقل هوشمند نیسان (رانندگی هوشمند، قدرت هوشمند و یکپارچگی هوشمند) است. این مولفه‌ها در جهت ایجاد جامعه‌ای پایدار با تمرکز بر خودروی برقی، فناوری خودرو خودران و اتصال تلاش می‌کنند.

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

طراحان نیسان نوعی رابط کاربری پیشرفته برای راننده روی داشبورد دیجیتال طراحی کرده‌اند. این مفهومی همچنین از پکیج «Invisible to Visible» برای حس کردن استفاده می‌کند؛ به این معنی که هر آنچه در محدوده‌ی دید راننده قرار ندارد، توسط حسگرها و داده‌های ابری نمایش داده می‌شود. 

Nissan IMs Concept / مفهومی خودران نیسان

سیستم محرکه‌ی برقی و قابلیت‌های رانندگی خودران، فرصت‌های جدیدی برای طراحان نیسان ایجاد کرده‌اند تا از فضاهای داخل خودروی مفهومی برای آسایش و سرگرمی استفاده کنند. هنگامی که نگاهی به فضای داخلی بزرگ این خودرو می‌اندازیم، به خوبی می‌توانیم درک کنیم که سرنشینان تا چه حد در آن راحت هستند. 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده