زوتی چین، سال ۲۰۲۰ به بازار آمریکا وارد می‌شود

زوتی چین، سال ۲۰۲۰ به بازار آمریکا وارد می‌شود

اولین محصول خودروساز چینی زوتی در بازار آمریکا، یک مدل کراس‌اور خواهد بود.

شرکتی چینی زوتی (Zotye) که یکی از شرکای فورد در چین است، از سال ۲۰۲۰ فروش مصحولات خود را در ایالات‌متحده آغاز کند. بدین منظور، این شرکت چینی در حال ایجاد شبکه‌ی توزیع و فروش در کالیفرنیا است و قصد دارد از طریق نمایندگی‌های مجاز، محصولات خود را در ایالات‌متحده به فروش برساند؛ از طرفی، سخنگوی فورد اشاره کرده است که این شرکت آمریکایی، در برنامه‌های زوتی برای حضور در ایالات‌متحده دخالتی ندارد. زوتی قصد دارد به اولین شرکت چینی تبدیل شود که محصولات خود را در آمریکا عرضه می‌کند.

Zotye T700

زوتی به‌منظور راه‌اندازی بخش آمریکایی خود با هولدینگ اتومبیل HAAH به ریاست دوک هِیل که سابقه‌ای طولانی در زمینه‌ی واردات خودرو به ایالات‌متحده دارد، همکاری‌ می‌کند. مقامات این شرکت چینی هنوز محصولاتی که در آمریکا عرضه خواهند شد را مشخص نکرده است، اما ورود زوتی به آمریکا در سال ۲۰۲۰، با یک مدل کراس‌اور شروع می‌شود. 

Zotye T700

وب‌سایت HAAH نیز درحالی‌که نامی از محصولات زوتی برای بازار ایالات‌متحده نبرده، اما به توسعه چند محصول جدید برای عرضه تا سال ۲۰۲۲ اشاره کرده است. یکی از مدل‌های جدید اولین محصول زوتی خواهد بود که در سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۲۰ در ایالات‌متحده عرضه می‌شود. بااین‌حال، انتظار می‌رود کراس‌اورهای T600 و T700 محصولات احتمالی زوتی در آمریکا باشند.

Zotye T700

از سوی دیگر، فورد با زوتی همکاری می‌کند تا خودروهای الکتریکی ارزان‌قیمت را از طریق نمایندگی‌های فروش این شرکت در چین عرضه کند؛ کریس هاسفورد سخنگوی زوتی، گفته است که این شرکت برنامه‌ای برای فروش خودروهای الکتریکی در ایالات‌متحده ندارد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده