بنتلی، اولین وای فای فوق سریع خودرو را عرضه می‌کند

بنتلی، اولین وای فای فوق سریع خودرو را عرضه می‌کند

اولین وای‌فای فوق‌سریع خودرو، با همکاری بنتلی و شرکت ViaSat، سال آینده عرضه خواهد شد.

معمولاً تجار و مدیران دوست دارند هنگامی که در خودروی شخصی مسافرت می‌کنند، کارهای شرکت خود را انجام دهند. این افراد پرمشغله گاهی نیاز دارند اطلاعات خود را از طریق اینترنت به دفتر شرکت یا منشی شخصی منتقل کنند؛ بنتلی قصد دارد اولین سیستم وای‌فای (WiFi) فوق سریع خودرو در دنیا را، راه‌اندازی کند. 

Bentley Viasat In-Car WiFi / بنتلی ویاست وای‌فای داخل خودرو

مقامات بنتلی می‌گویند، سیستم وای‌فای جدید در تمام مدل‌های این شرکت از سال آینده در دسترس خواهد بود؛ وای‌فای فوق سریع بنتلی، پوشش شبکه بی‌سیم بدون وقفه در هنگام سفر و فراهم کردن یک اداره کاملاً کارآمد و متصل در حال حرکت را ممکن می‌کند. این فناوری در هنگام حرکت خودرو تا سرعت ۱۱۳ کیلومتر بر ساعت کار می‌کند؛ به‌طوری که مسافران همزمان می‌توانند به برنامه‌های کاربردی تجاری و سرگرمی، از جمله پخش ویدئو با کیفیت بالا دسترسی پیدا کنند.

سیستم WiFi بنتلی با همکاری شرکت ویاست (Viasat) در حال توسعه است؛ ویاست شرکت مخابراتی جهانی است که تاریخچه تأسیس آن به بیش از ۳۰ سال می‌رسد. ویاست شبکه‌ای متشکل از ۱۴ میلیون نقطه اتصال (hotspot) را در ۳۰ کشور جهان مدیریت می‌کند. این شرکت همچنین در توسعه فناوری وای‌فای هنگام پرواز برای هواپیماهای تجاری و دولتی، فعالیت جدی داشته است.

Bentley Viasat In-Car WiFi / بنتلی ویاست وای‌فای داخل خودرو

سیستم وای‌فای فوق سریع بنتلی با استفاده از شبکه اختصاصی مجازی چند کاناله (VPN) خود برای ترکیب سه اپراتور شبکه تلفن همراه به‌صورت یک سیگنال فوق سریع کار می‌کند. در این سیستم هیچ‌گونه سیم و اتصال فیزیکی قابل مشاهده وجود ندارد و سیستم به‌صورت محرمانه در صندوق عقب خودرو جاسازی شده است؛ WiFi به کمک روتر به منبع تغذیه DC در داشبورد متصل می‌شود. روتر وای‌فای بنتلی به مرکز اتصال واقع در یک سایت استاتیک وصل می‌شود و سپس اتصالی با پهنای باند وسیع از سایت میزبان دریافت می‌کند. در این حالت اتصال اینترنت از طریق وای‌فای به‌صورت غیرموازی و با قابلیت اطمینان و امنیت بالا در دسترس کاربر قرار می‌گیرد.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده