مدل جدید چری تیگو 5X در ایران دیده شد

مدل جدید چری تیگو 5X در ایران دیده شد

گروه خودروسازی چری چین، جدیدترین محصولات خود را در ایران، آزمایش می‌کند. مدل آینده‌ی تیگو 5X با پوشش استتار، به تازگی در جاده‌های کشور دیده شده است.

مدل مفهومی از سری تیگو 4، سال ۲۰۱۴ معرفی و سال ۲۰۱۷ تولید شد. نسل جدید این خودرو هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده و در مراحله‌ی پیش‌تولید است. تیگو 4 مدل ۲۰۱۸، با پوشش استتار در جاده‌های ایران حضور دارد و احتمالا با کمی تاخیر، توسط مدیران خودرو عرضه خواهد شد. 

این کراس‌اور کوچک، احتمالا یک فیس‌لیفت از نسخه‌ی اول خواهد بود. تیگو 4 در کشورهای خارج از چین، مثل روسیه و امارات با نام تیگو 5X شناخته می‌شود.

ابعاد خودرو شامل طول ۴,۳۳۸ میلی‌متر با عرض ۱,۸۳۰ میلی‌متر و ارتفاع سقف ۱,۶۴۵ میلی‌متر است که فاصله محورهای ۲,۶۳۰ میلی‌متر فراهم می‌کند. تیگو 4 از نظر سایز بدنه، کمی بزرگ‌تر از تیگو 3 (ام‌وی‌ام X33) است، اما مشابهت فنی چندانی با این محصول ندارد.

Chery Tiggo 5x

مدل جدید تیگو 4، به احتمال فراوان از پیشرانه و تجهیزات نسخه اول استفاده خواهد کرد. با توجه به اطلاعات موجود در سایت‌های چینی، موتورهای ۱.۵ لیتری توربوشارژ و ۲ لیتری تنفس طبیعی ، برای تیگو 4 عرضه می‌شوند. نمونه‌ی ۲ لیتری تنفس طبیعی، قدرت ۱۲۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور در دقیقه و نهایت گشتاور ۱۸۰ نیوتن‌متر از ۴۰۰۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند. این مدل با وزن خالص ۱۳۷۶ کیلوگرم در زمانی حدود ۱۵ تا ۱۶ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. تیگو 4 با پیشرانه ۲ لیتری، مجهز به جعبه دنده دستی ۵ سرعته یا گیربکس اتوماتیک CVT است؛ ضمن اینکه میانگین مصرف سوخت ۹ تا ۱۰ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر دارد.

Chery Tiggo 5x

نسخه‌ی اصلی تیگو 4 مجهز به پیشرانه‌ی ۱.۵ لیتری توربوشارژ است که قدرت ۱۴۰ اسب بخار در ۵۵۰۰ دور بر دقیقه و نهایت گشتاور ۲۱۰ نیوتن‌متر از ۱۷۵۰ تا ۴۰۰۰ دور بر دقیقه فراهم می‌کند. این مدل، در زمانی حدود ۱۱ تا ۱۲ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت ۱۹۰ کیلومتر بر ساعت خواهد داشت. تیگو 4 مجهز به موتور ۱.۵ لیتری، همراه با جعبه‌دنده‌ی دستی ۶ سرعته و گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته DCT میانگین مصرف سوخت ۸.۵ تا ۹ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر خواهد داشت.

Chery Tiggo 5x

با توجه به اینکه مدل جدید تیگو 4، هنوز رونمایی رسمی نشده است؛ نمی‌توان با قاطعیت از قیمت آن سخن گفت. این خودرو، از نظر کلاس بدنه، تجهیزات و امکانات، قابل رقابت با هایما S۵ توربو و هاوال H۲ است. با این حساب می‌توان اطمینان داشت با توجه به نرخ فعلی دلار (حدود ۱۴ هزار تومان)، تیگو 4 جدید با قیمتی نزدیک به ۲۰۰ میلیون تومان در ایران عرضه شود.

 

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع زومیت
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده