نسخه MSO از مک لارن سنا و 720S معرفی شدند

نسخه MSO از مک لارن سنا و 720S معرفی شدند

نسخه‌های سفارشی خودروهای سوپراسپرت مک‌لارن 720S و سنا به عنوان پروژه‌های سفارشی در بخش عملیات ویژه مک‌لارن، برای مشتریان خاص رونمایی شدند.

خودروساز بریتانیایی مک‌لارن، این روزها بیش‌تر از آن که خودروی سوپراسپرت پرتیراژ بسازد، در حال ساخت خودروهای تولید محدود و سفارشی است. بخش عملیات ویژه (MSO) این شرکت در نمایشگاه ژنو امسال، از دو نسخه سفارشی مک‌لارن 720S رونمایی کرد. گفته می‌شود که این دو مدل طی مراسم مخصوص خودروهای سوپراسپرت که اواخر این ماه برگزار می‌شود، به نمایش گذاشته خواهند شد. 

این دو مدل که پاسیفیک (Pacific) تم و ترک (Track) تم نام دارند، جا پای مدل ولوسیتی (Velocity) تم می‌گذارند که در نمایشگاه ژنو سال گذشته معرفی شده بود. مدل ترک تم از رنگ مخصوص سفید دست‌ساز مک‌لارن بهره می‌برد و در بخش‌هایی از آن مانند درها و کاپوت، از کربن مشکی و رنگ تیم فرمول یک مک‌لارن در سال ۲۰۱۷، یعنی نارنجی تاروکو استفاده شده است. این نسخه توسط شعبه مک‌لارن در منچستر و نسخه پاسیفیک تم هم توسط شعبه گلاسکو سفارش داده شده است.

انصار علی، مدیر اجرایی بخش MSO در این باره گفت:

سوپراسپرت مک‌لارن 720S از هر جنبه‌ای یک خودروی استثنایی است، اما همیشه مک‌لارن قصد دارد با اعمال برخی تغییرات و موارد اضافی، نسخه‌ای خاص‌تر و ایده‌آل فراهم آورد. ما در مورد واکنش‌ها به نسخه مک‌لارن 720S ولوسیتی بسیار غافلگیر شدیم و تصمیم گرفتیم که دو نسخه دیگر از نمونه اولیه را در قالب تم‌های MSO 720S رونمایی کنیم. قابل ذکر است که MSO این توانایی را دارد تا هر گونه درخواستی را برای مطمئن شدن از این‌که خودروی تولید شده مطابق میل خریدار و طرفدارانش است، انجام دهد.

 

نسخه ترک تم

McLaren 720S / خودروی سوپراسپرت مک‌لارن 720S

در نسخه ترک تم خودروی سوپراسپرت مک‌لارن 720S از رنگ بیرونی سفارشی MSO استفاده می‌شود که از خودروهای فرمول یک دهه ۸۰ میلادی این شرکت الهام می‌گیرد. نمای بیرونی در بعضی از قسمت‌های بدنه، با دست رنگ‌آمیزی شده است. به عنوان مثال در قسمت کاپوت، درها، پنل‌های عقب و ترمز بادی کربن سیاه، این طراحی استفاده شده می‌شود؛ همچنین رنگ نارنجی تاروکو (Tarroco) متعلق به خودروی فرمول یک مک‌لارن در حاشیه خارجی رینگ‌های سیاه براق دیده می‌شود.

تمام اجزای بیرونی و داخلی فیبر کربنی دارای پوشش ساتن مانند هستند؛ در حالی که فضای داخلی کابین از تریم چرم سیاه آلکانترا با دوخت متضاد نارنجی مک‌لارن بهره می‌برد.

نسخه پاسیفیک تم

McLaren 720S / خودروی سوپراسپرت مک‌لارن 720S

پاسیفیک تم نیز یکی دیگر از نسخه‌های سفارشی مک‌لارن 720S است که از مدل مک‌لارن گلاسکو کپی‌برداری می‌شود. طرح رنگ بیرونی بدنه از ترکیب رنگ آبی اقیانوس الهام می‌گیرد. رنگ آبی نیلگون بسیار زیبا که در خودروی سوپراسپرت مک‌لارن F1 نیز دیده می‌شود، در قسمت ورودی درها پررنگ‌تر شده است.

سایر ویژگی‌ها شامل نوع رنگ‌آمیزی قطعات فیبر کربنی است؛ به عنوان مثال رنگ آبی کبالتی روی سقف، لبه سپر جلو، ورودی‌های هوا، روکش‌های آینه، دیفیوزر عقب، پشت شیشه عقب، سپر عقب و کاپوت، همگی شامل این طراحی جدید می‌شوند.

McLaren 720S / خودروی سوپراسپرت مک‌لارن 720S

در فضای داخلی نسخه پاسیفیک مک‌لارن 720S از روکش‌های آبی سفارشی همراه با دوخت متضاد استفاده می‌شود، که در ترکیب با نوار آبی مرکزی در طراحی فرمان، به جذابیت فضای داخلی خودروی سوپراسپرت می‌افزاید.

این خودروساز پس از معرفی مک‌لارن سنا (McLaren Senna)، با انتقادات فراوانی نسبت به شیوه طراحی مواجه شد. اما این شرکت هنگامی که بخواهد نسخه‌های سفارشی برای مشتریان خاص تولید کند، هیچ توجهی به انتقادات ندارد. ویدئوی زیر نشان می‌دهد که مک‌لارن یازدهمین دستگاه ابرخودروی مک‌لارن سنا را برای فرد ثروتمندی از عربستان سعودی ساخته است. مالک یازدهمین دستگاه مک‌لارن سنا، پیش از این چند دستگاه خودروی دیگر با شماره شاسی ۱۱ دارد که از آن جمله می‌توان به مرسدس بنز SLR مک‌لارن و مک‌لارن P1 اشاره کرد. 

McLaren Senna / ابرخودروی مک‌لارن سنا

ترکیب رنگ بیانکو فوجی (Bianco Fuji) و آبی الکتریکی (electric Blue) نسخه سفارشی ابرخودروی مک‌لارن سنا نیز بسیار خاص است؛ نسخه‌های قبلی این ابرخودرو تاکنون از چنین ترکیبی استفاده نکرده‌اند. علاوه بر این، در ساخت نسخه سفارشی سنا از قطعات فیبر کربن و شیشه مخصوص در پنل‌های درب استفاده می‌شود.

خودروی سوپراسپرت مک‌لارن سنا سفارشی با لوگوی مک‌لارن و امضای آیرتون سنا (Ayrton Senna)، از اگزوز دوگانه در عقب بهره می‌برد؛ فضای داخلی خودرو با استفاده فراوان از عناصر فیبر کربنی و رنگ آبی الکتریکی همراه با لوگوی مک‌لارن روی پشت‌سری‌های صندلی‌ها تزئین شده است. 

ابرخودروی مک‌لارن سنا از پیشرانه ۴.۰ لیتری خورجینی هشت سیلندر مجهز به دو توربوشارژر بهره می‌برد، که قادر است ۷۸۹ اسب بخار قدرت و ۸۰۰ نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. به لطف استفاده فراوان از فیبر کربن در بدنه و قطعات داخلی، وزن این ابرخودرو تنها به ۱,۱۹۸ کیلوگرم می‌رسد. 

نسخه سفارشی مک‌لارن سنا

دانلود

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1 carscoops
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده