رندر گرافیکی از ابرخودروی الکتریکی میرا GT، معرفی شد

رندر گرافیکی از ابرخودروی الکتریکی میرا GT، معرفی شد

ابرخودروی مفهومی و تمام الکتریکی کوروکیوس با قدرت ۱۴۰۰ اسب بخار، توسط یک طراح مستقل معرفی شده و مورد تحسین کارشناسان قرار گرفته است. 

حتی شرکت های  محبوب‌ مانند جگوار و پورشه (در همکاری با ریمک) اعلام کرده‌اند که قصد پیوستن به‌قطار تولید ابرخودروهای الکتریکی رادارند. خبرهایی از تولید یک ابرخودروی الکترونیکی بسیار سریع وجود داردکه به نام مرکلر (Merkler) میرا GT شناخته می‌شد. البته ما واقعاً تصور نمی‌کردیم که آن‌یک طرح واقعی باشد.

مرکلر خودروی میرا GT خود را در دسته‌بندی ابرخودروها قرار می‌دهد. میزان قدرت خروجی آن ۱۴۰۰ اسب بخار است که توسط چهار موتور الکتریکی تأمین‌شده و می‌تواند آن را در رده ابرخودروها قرار داد.  

mira gt

خودروی الکتریکی پینین فارینا این توانایی را دارد تا در کمتر از ۲ ثانیه از حالت سکون به‌سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.که این‌یک رکورد بسیار خوب محسوب می‌شود و انتظار می‌رود خودروی میرا GT نیز شتابی در همین اندازه داشته باشد.

آنچه مارا تحت تأثیر قرار می‌دهد تصاویر گرافیکی منتشرشده از این ابرخودرو است که بسیار به واقعیت نزدیک است و امیدواریم که نسخه نهایی نیز کمترین میزان تغییرات را با این طرح‌ها داشته باشد.

mira gt

حتی به نظر می‌رسد که برخی از خودروسازان برای برندهایی که ناشناخته هستند خودروهایی را تولید می‌کنند که مارا متعجب می‌کند.

مرکلر در اعلام جزئیات درباره مدل مفهومی میرا GT بسیار سخاوتمندانه عمل کرد. تمام بدنه این خودرو از فیبر کربن ساخته‌ خواهد شد که باعث کاهش وزن می‌شود. این خودرو دارای ۴ موتور الکتریکی با قدرت هرکدام، ۳۵۰ اسب بخار است که بروی چرخ‌ها نصب‌ خواهد شد و مجموعاً ۱۴۰۰ اسب بخار نیرو تولیدمی‌کنند.

mira gt

علاوه بر ظاهر عجیب این خودرو که مانند حشره به نظر می‌رسد؛ سه ورودی هوا در جلوی خودرو دیده می‌شود؛ که مکان قرارگیری توربین‌های بادی هستند. این توربین‌ها از نمونه‌های وجود در هواپیماها الگوبرداری شده است که وظیفه تولید مجدد الکتریسیته را بر عهده‌دارند. در این مدل مفهومی هرچقدر که سرعت بیشتر باشد، ذخیره برق توسط توربین‌ها، افزایش پیدا خواهد کرد.

mira gt

علاوه بر این دریچه هوای جلوی خودرو نیز جریان هوای موردنیاز برای خنک‌سازی دیگر قسمت‌های خودرو که نیاز به خنک‌سازی دارند مانند موتورهای نصب‌شده روی چرخ‌ها، ترمزها، تهویه هوا و باطری‌ها را تأمین می‌کند.جریان هوای ورودی به سمت عقب خودرو هدایت‌شده و به‌خوبی از آن خارج می‌شود.

mira gt

اگزوز مثلثی تعبیه‌شده در قسمت عقب خودرو برای تولید گازهای گلخانه‌ای نیست بلکه مکانی برای خروج جریان هوای گرم به بیرون است و باعث کارایی بهتر خودرو می‌شود. یکی دیگر از ابتکارات جالب در خودروی مفهومی میرا GT استفاده از دوربین بجای آینه است که بروی میله‌های آنتن مانند موجود در کنار شیشه جلو خودرو در دو طرف نصب‌شده.

mira gt

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده