گلیکن هاوس SCG 007 برای رقابت در لمانز رونمایی شد

گلیکن هاوس SCG 007  برای  رقابت در لمانز رونمایی شد

اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس از نسخه پروتوتایپ سوپراسپرت SCG 007 LMP1 با قیمت احتمالی یک میلیون دلار رونمایی کرد؛ اسکودریا برای حضور در مسابقات ۲۴ ساعته لمانز تلاش می‌کند.

اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس (Scuderia Cameron Glickenhaus) برای ورود به مسابقات ۲۴ ساعته لمانز قصد دارد نسخه پروتوتایپ از یک خودروی سوپراسپرت کاملا مسابقه‌ای را معرفی کند. سوپراسپرت‌ساز آمریکایی به تازگی تصاویر جالبی از خودروی مفهومی کاملا جدید SCG 007 LMP1 در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد. اسکودریا قصد دارد از سال ۲۰۲۰ در مسابقات لمانز شرکت کند و برای تامین هزینه، تلاش می‌کند تا ۲۵ نسخه خیابانی از این مدل سوپراسپرت را با قیمت حدود ۱ میلیون دلار به فروش برساند. اسکودریا در چند سال آینده از نسخه دوم سوپراسپرت SCG 007 رونمایی می‌کند تا تجربه بیش‌تری برای ساخت مدلی مطابق استانداردهای لمانز در این کلاس بدست بیاورد. 

SCG 007 LMP1 / خودروی سوپراسپرت اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس

نباید SCG 007 با دیگر محصولات این شرکت، از جمله خودروی اسپرت SCG 006 اشتباه گرفته شود که به تازگی معرفی شد. همچنین این سوپراسپرت با خودروی آف‌رود SCG 005 و مدل اسپرت SCG 004 مجهز به سه‌صندلی و پیشرانه وسط، تفاوت زیادی دارد و نباید با آن‌ها اشتباه گرفته شود. البته خودروی اسپرت SCG 004 که قرار است تا سال ۲۰۲۰ وارد بازار شود، رندرهای مشابهی با سوپراسپرت 007 دارد؛ همین شباهت قابل توجه باعث سردرگمی بینندگان می‌شود. 

SCG 007 LMP1 / خودروی سوپراسپرت اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس

البته تمام مواردی که در بالا از محصولات اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس گفته شد، در مرحله رندر یا خودروی مفهومی قرار دارند؛ تنها مدلی که به صورت واقعی تولید شده، SCG 003 است که سال گذشته برای اولین بار در مونتری رونمایی شد. این نسخه جاده‌ای برای ثبت رکورد به پیست نوربرگ‌رینگ آلمان رفت و توانست با موفقیت، رکورد استقامت ۲۴ ساعته را در کلاس خود به دست آورد.

SCG 007 LMP1 / خودروی سوپراسپرت اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس

جیمز گلیکن‌هاوس، مالک SCG علاقه زیادی به شرکت در مسابقات استقامت لمانز دارد و با توجه به اجرایی شدن قوانین جدید، امیدوار است که با تولید خودروی سوپراسپرت SCG 007، اولین پیروزی خود را جشن بگیرد. اگر SCG بتواند در کسب عنوان مسابقات لمانز موفق باشد، این اولین بار خواهد بود که یک خودروی آمریکایی از زمان پیروزی فورد GT40 در سال ۱۹۶۹، چنین جایگاهی را کسب می‌کند. به هر حال، اسکودریا کامرون گلیکن‌هاوس به شدت روی حضور در لمانز سرمایه‌گذاری کرده است و امید زیادی به آینده برای موفقیت و کسب عنوان دارد.

سال گذشته گلیکن‌هاوس خواستار انجام مسابقه رکوردگیری برای اثبات توانایی‌های سوپراسپرت SCG 003S در پیست نوربرگ‌رینگ شده بود. به اعتقاد گلیکن‌هاوس، SCG 003S می‌تواند یک دور از جهنم سبز اروپا را در ۶ دقیقه و ۳۰ ثانیه طی کند؛ این رکورد تقریباً ۳۰ ثانیه کمتر از  پورشه 918 اسپایدر است.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده